Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Organizatorzy mistrzostw Argentyny nie zapominają o Covattim. Pomogą również koledzy z toru

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Organizatorzy mistrzostw Argentyny nie zapominają o Covattim. Pomogą również koledzy z toru

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że sport żużlowy w Argentynie trafił na pierwsze strony gazet. Wszystko za sprawą strasznie wyglądającego wypadku Nicolasa Covattiego. Organizatorzy mistrzostw nie pozostają jednak obojętni i pomogą znanemu zawodnikowi. Z Nicolasem Covattim solidaryzują się także koledzy z toru.

Nicolas Covatti w wyniku upadku w biegu finałowym podczas 9. Rundy Indywidualnych Mistrzostw Argentyny doznał bardzo poważnych złamań ręki i nogi. 36-latek obecnie przebywa w szpitalu, a w jego przypadku konieczne są dwie operacje, które ma przejść w prywatnej klinice. Sam Argentyńczyk nie zamierza się jednak poddawać i chce powrócić do żużla jeszcze w tym roku, jak możemy przeczytać w dzienniku La Nueva.

– Covatti czeka na dwie operacje w prywatnej klinice. Wypadek zmienił plany naszego zawodnika. Jeżeli wszystko się powiedzie, to jeszcze w tym roku chce wrócić do żużla i ścigać się w Europie. Do tego czasu musimy mu pomóc stanąć na nogi – czytamy w argentyńskim dzienniku La Nueva.

Organizatorzy nie pozostawiają najlepszego argentyńskiego zawodnika ostatnich lat bez pomocy, dlatego cały dochód z dzisiejszego turnieju, który jest ostatnią rundą całych zmagań, zostanie przeznaczona na leczenie Covattiego. Z zawodnikiem solidaryzują się koledzy z toru, którzy zrezygnowali z nagród finansowych, a te zostaną przekazane na rzecz Nicolasa. Równieżzorganizowana zostanie wyjątkowa loteria o kask kontuzjowanego żużlowca, a kibice będą mogli nabyć losy, z których dochód trafi na pomoc dla 36-latka.

Nicolas Covatti jest w tym momencie największym nazwiskiem tamtejszego żużla, mimo że od kilku dobrych lat występuje z włoskim paszportem. Mimo poważnej kontuzji chce on jeszcze ścigać się w Europie i sam nie myśli o zakończeniu kariery, co daje nadzieję na to, że dramatyczny wypadek nie spowoduje braku związanych z Argentyną żużlowców na arenie europejskiej.

385929287 843581587775614 4587440200187217373 n
Fot. Roman Biliński
385871022 843583391108767 1579608437591565672 n
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *