Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Nowy zawodnik drużyny z Poznania narzeka na były klub, który go oszukał

Żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Jan Kamiński

Oceń Wpis

Żużel. Nowy zawodnik drużyny z Poznania narzeka na były klub, który go oszukał

Mateusz Dul po kilku latach reprezentowania drużyny Orła Łódź w roli juniora, zdecydował się na zmianę swojego otoczenia. W następnym sezonie, jako zawodnik do lat 24 będzie reprezentował barwy poznańskich Skorpionów. Przez pewien czas korzystał także z opcji występowania w innym polskim klubie jako „gość”, zawodnik wyraził swoje zdanie na temat tego przepisu i podzielił się swoimi doświadczeniami z nim związanymi.

Niekorzystna umowa w 2. Lidze Żużlowej

Ustalenia roli „gościa” polegały na tym, że niektórzy zawodnicy do 21 roku życia, występując, w PGE Ekstralidze lub na jej zapleczu mogli gościnnie występować w klubach rozgrywających spotkania 2. Ligi Żużlowej. Przepis usunięto po sezonie 2022. W ostatnim roku funkcjonowania „gościa” na taką rolę zdecydował się Mateusz Dul, który na takiej zasadzie miał być częścią drużyny Kolejarza Opole. Zawodnik nie wspomina jednak najlepiej tamtego okresu, a całą sytuację skomentował podczas magazynu na kanale PSŻ Poznań TV.

-Ciężko powiedzieć, że miałem okazję skorzystać, bo tak naprawdę z tego nie korzystałem. Podpisałem kolejną głupią umowę z kolejnym głupim klubem za przeproszeniem. Byłem oszukany, bo trener ówczesny tamtej drużyny gdzie podpisałem gościa, nie chcę nawet mówić, jakiej, ale już o niej rozmawialiśmy, obiecał mi, że będę jeździł w każdym meczu, jak się później okazało, słowa trenera były totalnie puste i po prostu nic z tego nie wyszło, o czym on mówił do mnie. Gdybym podpisał, to wówczas w innej drużynie na pewno miałbym dużo więcej jazdy i dużo inaczej by ten sezon wyglądał – wyznał na oficjalnym kanale Youtube PSŻ Poznań

MAAS 030623 30
Fot. Marta Astachow

Ocena przepisu o „gościu”

Zawodnik twierdzi, że nie został wtedy potraktowany zgodnie z zapewnieniami, jakie usłyszał przed podjęciem decyzji niemal dwa lata temu. Wtedy w barwach Orłów co prawda odjechał 15 spotkań i sezon zakończył ze średnią biegową 1.116, lecz w Opolu zaliczył tylko 1 występ, nie notując żadnych punktów. Tłumaczy, że stracił wtedy szansę na własny rozwój. O samej idei roli „gościa” wypowiedział się jednak w bardzo dobrych słowach.

-Sądzę, że ten przepis o gościu, to jest kolejny przepis, który umożliwia rozwój juniorom, żeby mieli więcej jazdy, żeby mogli jeździć coraz więcej, co jest bardzo potrzebne w rozwoju i uważam, że takie przepisy są jak najbardziej korzystne. Biorąc też pod uwagę, że 2. Liga nie rozstrzyga mistrzostwa Polski, bo to jest drużynowe mistrzostwo 2. Ligi, więc jeśli zawodnicy młodzieżowi mogą się tam rozjeżdżać, no to jest to najlepsze, co można im tak naprawdę dać. A z tego co wiem to już ten przepis zniknął – dodał zawodnik.

360109499 756441959820086 3670378095140113583 n
Fot. Sandra Rejzner

Jak mówi Mateusz Dul, dodatkowe występy dla młodych zawodników mogły być szansą na rozwój i nowe doświadczenia, mogące zaowocować lepszą jazdą. Nie były one również gigantycznym obciążeniem finansowym, gdyż nie trzeba się było przesadnie przejmować logistyką na taką skalę, jak chociażby przy występach w Wielkiej Brytanii.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×