Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Zaprezentowali nową identyfikację wizualną. Teraz 2. Liga będzie zmieniać nazwę

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Oceń Wpis

Żużel. Zaprezentowali nową identyfikację wizualną. Teraz 2. Liga będzie zmieniać nazwę

Listopad przyniósł nam sporo zmian w polskim żużlu. 1. Liga została przypisana niemal bezpośrednio pod Ekstraligę poprzez zmianę nazwy na Speedway 2. Ekstraliga. Poinformowano również, że nazwę zmieni także najniższy szczebel rozgrywkowy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tamtejsze władze kilka tygodni temu chwaliły się odświeżonym logo i szatą graficzną strony.

Nowa odsłona 2. Ligi

Na samym początku listopada na stronie polskizuzel.pl, która do tej pory służyła za główne źródło informacji o dwóch niższych od Ekstraligi poziomach, zamieszczono artykuł mówiący o tym, że pora rozpocząć nowy etap. Wszak 1. Liga powędrowała pod skrzydła Ekstraligi Żużlowej, więc Główna Komisja Sportu Żużlowego ma już pod sobą tylko najniższy szczebel rozgrywkowy. Pochwalono się wówczas odświeżoną inentyfikacją wizualną.

2. liga
Fot. Jakub Malec

Nie będzie jednak 2. Ligi Żużlowej

Wiadomo już jednak, że mimo odświeżenia strony internetowej, trzeba będzie to zrobić ponownie. Profil Speedway Ekstraligi na portalu „X” zdradził bowiem, że 2. Liga Żużlowa również zmieni swoją nazwę. O niej poinformuje GKSŻ. Niektórzy zakładają, że w nazwie będzie widniała w jakiś sposób cyfra 3, aby było jasne jak na dłoni, która liga jest najwyższa oraz jaka jest pozycja dwóch pozostałych.

Musimy jeszcze poczekać na to, jak będzie brzmiała nowa nazwa, jednak ciekawe jest to, jak wpłynie ona na niedawno ogłoszone zmiany w oprawie graficznej. Trudno jednak uwierzyć w to, że Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję o zmianie nazwy rozgrywek wcześniej niż trzy tygodnie temu, gdy z dumą ogłaszano nowy rozdział 2. Ligi Żużlowej. Sytuacja póki co wydaje się dość kuriozalna.

2. liga start
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×