Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Na stadionie Falubazu praca wre. Widać postępy w remoncie parku maszyn

Żużel
Fot. Falubaz Zielona Góra//Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Na stadionie Falubazu praca wre. Widać postępy w remoncie parku maszyn

Falubaz Zielona Góra w nadchodzącym sezonie wystartuje w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Wymusiło to na władzach klubu zmiany na stadionie przy ulicy Wrocławskiej 69. Od jakiegoś czasu trwają tam prace budowlane w zakresie parku maszyn i sektora dla kibiców gości.

Postępy w pracach

Boksy zawodników po przebudowie nie będą już wyglądały tak, jak jeszcze do niedawna mogliśmy obserwować. Zmieni się również sektor gości, który zostanie przeniesiony bardziej w stronę drugiego łuku. Prace budowlane na obiekcie cały czas idą naprzód, a postępy są coraz bardziej widoczne. O przebiegu remont w wywiadzie dla klubowych mediów Falubazu opowiedział prezes zarządu głównego wykonawcy budowy.

– W tej chwili mamy położone około 80 procent prefabrykatów, które były niezbędne do tego, żeby usadowić park maszyn plus trybuny dla gości. Aktualnie w parku maszyn wykonujemy podbudowę pod nawierzchnię z kostki brukowej. Już w tym tygodniu najprawdopodobniej w czwartek, w piątek rozpoczniemy już stawianie pierwszych słupów konstrukcji stalowej. Wszystkie sieci związane z kanalizacją, z wodą, z prądem, one są w tej chwili już wykonane. Zostanie nam tak naprawdę podłączenie sanitariatów, które będą dostarczone w połowie marca – mówił Janusz Popiel w rozmowie z klubowymi mediami.

Dalszy plan działań

Mimo postępów jest jeszcze trochę rzeczy do wykonania, aby obiekt po remoncie wyglądał tak, jak przedstawiano go w wizualizacjach. Wyłożona ma zostać kostka brukowa, ponadto ma zostać wykonane zadaszenie parku maszyn, a także ogrodzenie w obszarze sektora gości. Całość dopełnią toalety, które mają zostać dostarczone w połowie marca, o czym mówił Janusz Popiel.

– Przed nami jest wykonanie konstrukcji stalowej parku maszyn – zadaszenia. Wykonanie konstrukcji ogrodzenia na obszarze tam, gdzie będą trybuny gości i takim ostatnim elementem będzie zamontowanie toalet, które tak jak powiedziałem, jest okres oczekiwania bardzo długi 18 tygodni i one zostaną dostarczone w połowie marca – wyjaśnił.

Kibice z Zielonej Góry mogą być więc spokojni o tę inwestycję. Nie powinna ona uniemożliwić zielonogórzanom swobodnych przygotowań do bardzo ważnego sezonu. Falubaz Zielona Góra będzie musiał stoczyć ważną batalię o to, aby utrzymać się w pierwszym roku po powrocie do elity. Czy uda im się ta sztuka? Przekonamy się za kilka miesięcy.

żużel
Fot. Falubaz Zielona Góra// X
Fot. Falubaz Zielona Góra

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *