Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Mistrzowie Polski wygrywają w Częstochowie! 41-49 [RELACJA]

Żużel

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Mistrzowie Polski wygrywają w Częstochowie! 41-49 [RELACJA]

PLATINUM Motor Lublin w swoim pierwszym ekstraligowym meczu tego sezonu wygrywa z TAURON Włókniarzem Częstochowa. Mecz dostarczył mnóstwa emocji, które zaczęły się jeszcze przed startem, gdy to otrzymaliśmy wiadomość, że Kacper Woryna nie wystartuje meczu, a zastąpił go Anton Karlsson.

Żużel. Przy pełnych trybunach Betard Sparta Wrocław wygrywa z Fogo Unią Leszno 52:38 [RELACJA]

Mecz rozpoczął się od podziału punktów w pierwszym biegu i zwycięstwa indywidualnego kapitana Motoru. Drugi bieg należał do juniorów z Lublina, Cierniak przywiózł pewne trzy punkty, a drugi przyjechał Kacper Grzelak. W trzecim biegu Michelsen walczył z zawodnikami Motoru, jednak nie dał radzie parze Zmarzlik – Kubera. W ostatnim biegu kończącym pierwszą serię startów nastąpił podział punktów. Na początku czwartego biegu Motor prowadził 5:1, jednak Grzelak zanotował defekt. Po czterech biegach Koziołki posiadały ośmiopunktową przewagę nad drużyną spod Jasnej Góry.

W piątym biegu Włókniarz zastosował rezerwę taktyczną i zamiast Karlssona pojechał Madsen. Zastosowana rezerwa taktyczna się opłaciła Lwom, którzy przywieźli pierwsze w tym meczu pięć punktów dla Częstochowy. Szósty bieg zakończył się indywidualnym zwycięstwem Mikkela Michelsena, a para Motoru dojechała na drugim i trzecim miejscu. W tym biegu kompletnie nie liczył się Franciszek Karczewski. Ostatni bieg drugiej serii zakończył się wynikiem 3-3 i był to jeden z najbardziej emocjonujących biegów rozegranych w tych dwóch seriach. Po dwóch seriach startów wynik wyniósł 19:23 na korzyść PLATINUM Motoru Lublin.

Trzecia seria startów rozpoczęła się od od „trójki” Michelsena, którego do końca ścigał Holder, trzecie miejsce zajął Lindgren, ostatnie przypadło Kupcowi. W dziewiątym wyścigu Kubera, Hampel i Madsen zrobili niesamowite show, które skończyło się 4-2 dla drużyny z Lublina. W dziesiątym biegu fenomenalnie wystartował Maksym Drabik, jednak dał się objechać Zmarzlikowi, który zgarnął trzy punkty. Po trzeciej serii startów: Włókniarz 27-33 Motor.

W biegu jedenastym drużyna z Częstochowy zastosowała rezerwę taktyczną – Michelsen za Karlssona. Były kapitan Koziołków przywiózł trzy punkty, drugi na metę wpadł Jack Holder, którego do końca naciskał Madsen. Ostatni linię mety przekroczył Hampel. Maksym Drabik znów świetny start spod taśmy i przywozi kolejne trzy punkty dla Lwów w biegu 12. Do końca z młodym Drabikiem walczył Kubera, który jednak musiał zadowolić się drugą pozycją. Trzeci linię mety przeciął Cierniak, a ostatni był Karczewski. W biegu 13 na pierwszym okrążeniu poprzeszkadzali sobie zawodnicy Włókniarza. Bieg wygrał Bartosz Zmarzlik, który na trasie wyprzedził Michelsena, natomiast Lindgren zawinął Miśkowiaka. Przed biegami nominowanymi PLATINUM Motor Lublin wyrobił sobie 6 punktów przewagi.

Do biegu 14 nominowani zostali: Madsen, Holder, Drabik (zastępstwo Karlssona), Hampel. Natomiast do biegu 15: Michelsen, Zmarzlik, Drabik, Kubera. Pierwszy swój bieg w tym meczu wygrywa Leon Mandsen, a Maksym Drabik przywozi „0”. Trzy punkty przywiezione przez parę Hampel-Holder zapewniły wygraną Motoru na częstochowskiej ziemi. W ostatnim biegu Bartosz Zmarzlik zaprezentował swoją niesamowitą prędkość i na trasie objechał po szerokiej Michelsena, a jeden punkt przywozi Dominik Kubera. PLATINUM Motor Lublin wygrywa mecz 49:41.

TAURON Włókniarz Częstochowa – 41
9. Leon Madsen – 11+2 (2,2*,1*,2,1,3)
10. Jakub Miśkowiak – 3 (1,2,0,0)
11. Maksym Drabik – 9+1 (1*,3,2,3,0,0)
12. Anton Karlsson – 1+1 (0,-,1*,-,-)
13. Mikkel Michelsen – 14 (1,3,3,3,2,2)
14. Kajetan Kupiec – 2 (0,2,0)
15. Franciszek Karczewski – 1 (1,0,0)
16. Kacper Halkiewicz – NS

PLATINUM Motor Lublin – 49
1. Jarosław Hampel – 7+1 (3,1*,1,0,2)
2. Dominik Kubera – 10+1 (2*,2,3,2,1)
3. Fredrik Lingren – 2+1 (0,0,1*,1)
4. Jack Holder – 9+1 (3,1,2,2,1*)
5. Bartosz Zmarzlik – 15 (3,3,3,3,3)
6. Kacper Grzelak – 2+1 (2*,D,0)
7. Mateusz Cierniak – 4+1 (3,0,1*)
8. Bartosz Bańbor – NS

MAGAZYN ŻUŻLOWY – klinij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *