Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka/Ligi Zagraniczne

Żużel. Kolejni Polacy z kontraktem w lidze szwedzkiej

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Kolejni Polacy z kontraktem w lidze szwedzkiej

Przygotowania do sezonu żużlowego zaczynają wchodzić w ostatnią fazę. Prócz naszego rodzimego podwórka, gdzie niektórzy wyjechali już na tor, do rozgrywek ligowych szykują się również w Szwecji. Tam w ostatnich momentach trwania okna transferowego, zespół z Hallstavik poinformował o kontraktach z 3 zawodnikami.

W czwartek Rospiggarna za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała swoich kibiców o podpisaniu kontraktów z 3 zawodnikami. Dwóch z nich to Polacy – Jakub Jamróg oraz Sebastian Szostak. Pierwszy z nich w nadchodzącym sezonie Metalkas 2. Ekstraligi będzie reprezentował barwy rybnickiego ROW-u, drugi zaś pojedzie w drużynie z Ostrowa, będącej jednym z głównych rywali rybniczan w walce o awans do PGE Ekstraligi. Trzecim zawodnikiem z kontraktem jest Dimitri Berge, będący obecnie najlepszym Francuzem jeżdżącym na żużlu.

W szwedzkiej Bauhaus-Ligan jak co roku występować ma wielu Polaków. Najwięcej naszych rodaków posiada kontrakt w Piraternie Motala. W drużynie Piratów będziemy mogli zobaczyć aż 7 reprezentantów naszego kraju. Ekipa z Motali w swoich szeregach ma takich zawodników jak Maciej Janowski, Przemysław i Piotr Pawliccy, a wczoraj ogłosili Norberta Krakowiaka.

ROW Rybnik
Fot. Sonia Kaps
380827793 839906411476465 4853960725956704328 n
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *