Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Keynan Rew z ambitnymi celami na sezon  IMŚJ, czyli Speedway Grand Prix 2

Keynan Rew
Fot. Wybrzeże Gdańsk

Autor: Redakcja

Żużel. Keynan Rew z ambitnymi celami na sezon  IMŚJ, czyli Speedway Grand Prix 2

Keynan Rew, utalentowany australijski żużlowiec, wyznaczył ambitne cele na nadchodzący sezon Grand Prix 2 w żużlu. Młody sportowiec jest zdeterminowany, aby zdobyć złoty medal w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Ten rok jest kluczowy dla Rewa, ponieważ jest to jego ostatnia szansa na rywalizację wśród juniorów, co może otworzyć drogę do obiecującej przyszłości.

– Moim głównym celem jest zostać mistrzem świata do lat 21. Będę ciężko pracował, by tego dokonać i mam nadzieję, że to mi się uda – przyznał Rew w rozmowie z portalem swojego zespołu Ipswich Witches.

Chociaż ma wiele celów, które chciałby osiągnąć, jego głównym celem jest walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. W poprzednim sezonie Rew miał ogromną szansę na zdobycie podium, ale zakończył z 41 punktami, ustępując trzem polskim zawodnikom: Mateuszowi Cierniakowi (49 punktów), Damianowi Ratajczakowi (45 punktów) i Bartłomiejowi Kowalskiemu (42 punkty). – To był mój pierwszy sezon w SGP2, więc dobrze zrobiło mi to, że się tam zakwalifikowałem. Zabrakło mi niewiele do tego, by zrealizować cel, więc na przyszły sezon będę robił wszystko, by przebrnąć kwalifikacje i załapać się do finałów. Wierzę, że to mi się uda – dodał zawodnik Fogo Unii Leszno.

Podczas przerwy w europejskich zawodach Rew spędzi czas w Australii, gdzie weźmie udział w kilku imprezach, w tym w Mistrzostwach Australii Indywidualnie. -„Będę miał kilka turniejów do rozegrania, ale skoncentruję się także na poprawie mojej kondycji podczas ogólnych treningów kondycyjnych. To dla mnie intensywny okres, a po powrocie do Europy skoncentruję się na finalizacji szczegółów i będę gotowy na sezon” – skomentował.

Łukasz Borowiak
Fot. Czarny Productions
Żużel
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *