Żużel. Kapitan Wybrzeża doceniony. Duńczyk zwyciężył w Plebiscycie
Żużel. Kapitan Wybrzeża doceniony. Duńczyk zwyciężył w Plebiscycie
Nicolai Klindt świetnie prezentował się w minionym sezonie na ligowych torach. Kapitan Energa Wybrzeża Gdańsk za swoje świetne występy został doceniony, wygrywając Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku w Trójmieście.
Klindt w 2023 roku w rozgrywkach jeszcze wtedy 1. Ligi Żużlowej wykręcił średnią na poziomie 2,110. Był on zdecydowanym liderem swojej drużyny, która swój sezon zakończyła porażką w dwumeczu ćwierćfinałowym ze zdecydowanym dominatorem rozgrywek Falubazem Zielona Góra. Jego dyspozycja przełożyła się na wygraną w Plebiscycie.
Duńczyk w finale rywalizował z sześcioma innymi sportowcami z różnych dyscyplin takich jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, rugby i piłka ręczna. Portal pod uwagę wziął prawie 11 tysięcy głosów. Ostatecznie zwyciężył żużlowiec z przewagą blisko dwóch tysięcy punktów. Kapitan Wybrzeża nagrodę otrzyma podczas inauguracji sezonu na Stadionie Wybrzeża 14 kwietnia.
W nadchodzącym sezonie Energa Wybrzeże Gdańsk z Nicolaiem Klindtem w składzie będzie rywalizować w Metalkas 2. Ekstralidze. W pierwszym spotkaniu zmierzą się oni ze spadkowiczem z elity, zespołem Wilków Krosno. Plany gdańszczanie mają bardzo ambitne, a jak zaprezentują się w rozgrywkach? Przekonamy się w trakcie sezonu.


Magazyn Żużlowy Best Speedway TV
- Żużel. „On chodzi do mediów i płacze”! Kowalski uderza w Cierniaka za kulisami serialu
- Żużel. Tom Brennan po groźnym wypadku w USA! Operacja zakończona sukcesem
- Żużel. Przemysław Pawlicki bezbłędny w Kalifornii! Pokonał Łagutę i Janowskiego
- Żużel. Prezes Włókniarz Częstochowa z dużą szczerością! Nie obiecuje cudów
- Żużel. Patryk Dudek zaskakuje szczerością! „Być dobrym człowiekiem – to ważniejsze niż medale”