Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Już jutro starcie Arged Malesy Ostrów i Falubazu Zielona Góra. Znamy awizowane składy

Żużel
Fot. Anna Kłopocka

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Już jutro starcie Arged Malesy Ostrów i Falubazu Zielona Góra. Znamy awizowane składy

Pogoda nieco pokrzyżowała plany wszystkim ze środowiska żużlowego już na początku sezonu. Przez opady deszczu odwołanych zostało sporo meczów towarzyskich, których mieliśmy być świadkami w ostatnich dniach. Teraz jednak zmagania będą się rozpędzać, a na nadchodzące dni zaplanowano kilka sparingów. W jednym z nich Arged Malesa Ostrów zmierzy się u siebie z NovyHotel Falubazem Zielona Góra.

Starcie obu ekip będzie dla obu tych ekip już kolejnym test meczem przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Gospodarze wcześniej na swoim torze pojedynkowali się z drużyną Mistrza Polski, Orlen Oil Motorem Lublin, ostrowianie doznali bolesnej porażki, lecz mogą być oni zadowoleni, chociażby z dyspozycji Gleba Czugunowa, który w tamtym spotkaniu zdobył 12 punktów. Z kolei goście z Zielonej Góry w momencie rozgrywania meczu kontrolnego będą mieli za sobą już dwa starcia z KS Apatorem Toruń. Pierwsze z nich zakończyło się minimalną wygraną torunian, którzy na domowym torze pokonali Falubaz 47:43. Dzisiaj zaś pojadą oni w drugim starciu tym razem na W69, a rozpocznie się ono o godzinie 15:00.

Pierwotnie sparing Arged Malesy i Falubazu miał odbywać się w sobotę 30 marca, jednak ostatecznie oba zespoły uznały o przeniesieniu go na środę 27 marca. Spotkanie ma rozpocząć się o godzinie 16:30, a we wtorek poznaliśmy już składy awizowane na jutrzejsze zawody. Ostrowianie pojadą w swoim najlepszym zestawieniu, czego nie mogli uczynić w pierwszym meczu kontrolnym z Motorem. Drużyna z Zielonej Góry natomiast pojedzie bez Piotra Pawlickiego, który jest już bardzo bliski powrotu do zdrowia po kontuzji mięśnia nogi. Jego miejsce podobnie do poprzednich starć zajmie Michał Curzytek.

Awizowane składy na mecz Arged Malesa Ostrów-NovyHotel Falubaz Zielona Góra:

NovyHotel Falubaz Zielona Góra
1. Jarosław Hampel
2. Michał Curzytek
3. Rasmus Jensen
4. Jonas Knudsen
5. Przemysław Pawlicki
6. Krzysztof Sadurski
7. Oskar Hurysz
8.

Menadżer: Tomasz Szymankiewicz

Arged Malesa Ostrów
9. Chris Holder
10. Wiktor Jasiński
11. Tobiasz Musielak
12. Frederik Jakobsen
13. Gleb Czugunow
14. Gracjan Szostak
15. Sebastian Szostak
16. Tobiasz Potasznik

Menadżer: Mariusz Staszewski

wiktor jasinski 1711097506 7506
Fot. Anna Kłopocka
sparing 1710950693 0693
Fot. Anna Kłopocka

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *