Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Jutro w North Brisbane wystartują Indywidualne Mistrzostwa Australii

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Jutro w North Brisbane wystartują Indywidualne Mistrzostwa Australii

Już jutro rozpoczną się Indywidualne Mistrzostwa Australii. Najlepsi zawodnicy kraju rozpoczną walkę o tytuł w North Brisbane. Stawka cyklu jest mocno obsadzona, a sam jutrzejszy turniej zapowiada się interesująco.

Główni faworyci do zwycięstwa

Jednym z głównych faworytów będzie Jack Holder, który do turnieju przystąpi jako aktualny mistrz Australii i z pewnością zrobi wszystko, aby obronić tytuł zdobyty przed rokiem. Pokrzyżować mu plany mogą Max Fricke i Jaimon Lidsey. Obaj zawodnicy GKM-u Grudziądz przed kilkoma dniami świetnie zaprezentowali się w Australian Speedway Centenary rozgrywanym na tym samym torze. Groźny będzie również Chris Holder, który będzie chciał sobie coś udowodnić po straconym przez kontuzje sezonie w Europie.

Holder
Fot. Arkadiusz Siwek

Tate Zischke może zaskoczyć

Z pewnością o wysokie lokaty będą chcieli powalczyć również Ryan Douglas, Brady Kurtz i Rohan Tungate. Groźny może być zawodnik, który otrzyma dziką kartę na pierwszy turniej, ponieważ jest nim Tate Zischke. Młody Australijczyk świetnie zaprezentował się w turnieju organizowanym przez Darcy’ego Warda i może okazać się niespodzianką czwartkowych zmagań. W stawce zabraknie natomiast Jasona Doyla, który postanowił odpuścić w tym roku krajowy czempionat.

Kolejne rundy czempionatu

Po zawodach w North Brisbane cykl Indywidualnych Mistrzostw Australii zawita jeszcze do 4 miejsc, a będą nimi: Kurri Kurri (7 stycznia), Albury-Wodonga (9 stycznia) , Mildury (11 stycznia) oraz Gillman (13 stycznia), gdzie poznamy nowego mistrza kraju Kangurów.

Na naszym portalu będą państwo mogli śledzić relację live z pierwszego epizodu walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Australii, która jest dostępna TUTAJ. Cała stawka pierwszej rundy mistrzostw Australii prezentuje się następująco.

I Runda Indywidualnych Mistrzostw Australii w North Brisbane 4 stycznia:

Fraser Bowes

Ben Cook

Zach Cook

Ryan Douglas

Max Fricke

Chris Holder

Jack Holder

Brady Kurtz

Jaimon Lidsey

Sam Masters

James Pearson

Josh Pickering

Keynan Rew

Rohan Tungate

Michael West

Tate Zischke (dzika karta)

367967475 809458341187939 1372452669365289961 n
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *