Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. W Zielonej Górze praca wre przed starciem z GKM-em Grudziądz. Falubaz pojedzie dodatkowy mecz towarzyski

Żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. W Zielonej Górze praca wre przed starciem z GKM-em Grudziądz. Falubaz pojedzie dodatkowy mecz towarzyski

NovyHotel Falubaz Zielona Góra w miniony piątek zainaugurował rozgrywki PGE Ekstraligi. Zielonogórzanie pojechali na wyjazdowy mecz do Wrocławia, gdzie rywalizowali z miejscową Betard Spartą. Spotkanie to przyniosło wiele emocji, a Falubaz do ostatniego biegu walczył o to, by ze stolicy Dolnego Śląska wrócić z choćby jednym punktem w ligowej tabeli. Ostatecznie jednak przegrali oni z wicemistrzem Polski, zostawiając po sobie jednak bardzo dobre wrażenie.

Zielonogórzanie będą chcieli powalczyć o zwycięstwa już od najbliższej kolejki. W nadchodzącą niedzielę bowiem czeka ich bardzo ważne starcie w kontekście walki o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Na stadion przy ulicy Wrocławskiej 69 przyjedzie ZOOleszcz GKM Grudziądz, będący bezpośrednim rywalem Falubazu w rywalizacji o pozostanie w lidze. Zielonogórzanie do czekającego ich spotkania chcą być maksymalnie przygotowani. W przeciągu nadchodzących dni nie zamierzają więc próżnować.

Jak poinformował klub, zespół z Zielonej Góry czeka dodatkowy mecz towarzyski. W czwartek Falubaz podejmie na swoim stadionie Texom Stal Rzeszów. Będzie to starcie beniaminków dwóch najwyższych szczebli rozgrywkowych. Rzeszowianie na inaugurację gładko rozprawili się z drużyną z Łodzi, a w nadchodzącej kolejce czeka ich mecz na bardzo trudnym terenie w Rybniku.

Czwartkowy mecz towarzyski będzie dla zielonogórzan szansą na poprawę niektórych elementów przed niedzielnym spotkaniem przeciwko GKM-owi Grudziądz. Kibice na pewno liczą na poprawę Jana Kvecha, który we Wrocławiu zdobył zaledwie dwa punkty. Dla innych zawodników takich jak: Jarosław Hampel, Rasmus Jensen czy Przemysław i Piotr Pawliccy takie towarzyskie starcie jest okazją do ostatnich testów przed inauguracją PGE Ekstraligi w Zielonej Górze.

MAAS 260324 19 1
Fot. Marta Astachow
MAAS 290324 26
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *