Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Turnieje Indywidualne

Żużel. Brady Kurtz najlepszy w kolejnej odsłonie rywalizacji o mistrzostwo Australii. Fricke powiększa przewagę w generalce

Żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Brady Kurtz najlepszy w kolejnej odsłonie rywalizacji o mistrzostwo Australii. Fricke powiększa przewagę w generalce

W czwartek odbyła się już czwarta odsłona Indywidualnych Mistrzostw Australii. Na torze w Mildurze 16 zawodników rywalizowało o punkty w cyklu, który wyłoni mistrza kraju. Zawody były naprawdę emocjonujące i przyniosły parę nieoczekiwanych rozstrzygnięć.

Klasyfikacja generalna przed IV rundą

Przed czwartą rundą mistrzostw w klasyfikacji generalnej prowadził Max Fricke, mający małą przewagę nad drugim Rohanem Tungatem. Niżej od nich plasowali się tacy zawodnicy jak Jack Holder czy Jaimon Lidsey, którzy cały czas byli w grze o podium. Czwartkowe zawody miały przynieść kolejne ważne rozstrzygnięcia, gdyż była to przedostatnia runda cyklu, a oznaczało to, że coraz mniej wyścigów pozostało do momentu, kiedy poznamy nowego indywidualnego mistrza Australii.

Świetny początek faworytów

Dwóch faworytów nie zawiodło. Max Fricke latał wręcz po torze już od samego początku. Tungate mimo falstartu i zera w pierwszym swoim starcie później również szedł śladem swojego rywala, notując świetne wyniki. Początek należał również dosyć nieoczekiwanie do Sama Mastersa, który po dwóch startach był jednym z dwóch niepokonanych zawodników, drugim z nich był żużlowiec GKM-u Grudziądz Jaimon Lidsey. Świetny start zaliczyli także Ryan Douglas i Brady Kurtz.

Zrzut ekranu 2024 01 11 120849
Brady Kurtz najlepszy w kolejnej odsłonie rywalizacji o mistrzostwo Australii. Fricke powiększa przewagę w generalce

Zaskakująco słaby wynik Chrisa Holdera

Tempo zawodów było bardzo powolne ze względu na długie przerwy pomiędzy seriami. W dalszych częściach zawodów dalej świetnie prezentowała się czołówka z wyjątkiem Chrisa Holdera. Mistrzowi świata z 2012 roku zawodził sprzęt, czego dowodem są aż dwa defekty. Dalej mogliśmy oglądać świetnie dysponowanego Brady’ego Kurtza, który tego dnia prezentował swój najlepszy poziom. Z tonu spuścił nieco Ryan Douglas, który nie prezentował się już tak dobrze, a przez wykluczenie w ostatnim wyścigu zabrakło dla niego miejsca w półfinałach.

Dwie niespodzianki w półfinałach

W dwóch wyścigach, które wyłonić miały czwórkę finalistów, znalazło się dwóch niespodziewanych żużlowców. Mowa tutaj Justinie Sedgmenie i Benie Cooku. Zawodnik jadący z dziką kartą zdobył w całych zawodach aż 10 punktów, natomiast Cook po kolejnym dobrym występie otarł się o awans do finału, do którego ostatecznie awansowali Kurtz, Tungate, Fricke i Jack Holder.

Triumf zawodnika ROW-u Rybnik

W wyścigu finałowym mieliśmy sporo emocji. W pierwszej odsłonie prowadził Rohan Tungate, jednak na tor upadł Holder, który za to został wykluczony. W powtórce zaś najlepszy okazał się zawodnik ROW-u Rybnik Brady Kurtz. Drugi ukończył go Max Fricke, a trzecie miejsce przypadło Rohanowi Tungate’owi. W klasyfikacji po 4 rundach żużlowiec GKM-u powiększył o dwa „oczka” swoją przewagę, a bronić jej będzie już w ostatniej rundzie, która to odbędzie się w sobotę.

Całą relację z IV rundy Indywidualnych Mistrzostw Australii mogą państwo zobaczyć na naszej stronie TUTAJ.

Zrzut ekranu 2024 01 11 131613
Brady Kurtz najlepszy w kolejnej odsłonie rywalizacji o mistrzostwo Australii. Fricke powiększa przewagę w generalce

Wyniki IV rundy Indywidualnych Mistrzostw Australii w Mildurze

Brady Kurtz322233416+3
Max Fricke233322316+2
Rohan Tungate023333213+3
Jack Holder223332W13+2
Jaimon Lidsey33213112+1
Sam Masters33022110+1
Ben Cook2113108+0
Justin Sedgmen13221D9+D
Ryan Douglas3211W7
Josh Pickering111126
Zach Cook013015
Keynan Rew1022W5
Chris Holder2DD024
Fraser Bowes111014
Michael West00W101
James PearsonD00000

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *