Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Znamy awizowane składy na niedzielne spotkania Krajowej Ligi Żużlowej

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Znamy awizowane składy na niedzielne spotkania Krajowej Ligi Żużlowej

W nadchodzący weekend kibice będą mogli emocjonować się nie tylko spotkaniami PGE Ekstraligi i Metalkas 2. Ekstraligi. Zostanie bowiem rozegrana trzecia kolejka Krajowej Ligi Żużlowej. W niedzielę czekają nas dwa mecze na najniższym szczeblu rozgrywek. Najpierw OK Kolejarz Opole podejmie u siebie Optibet Lokomotiv Daugavpils, a następnie Trans MF Landshut Devils pojadą u siebie z Unią Tarnów. Dzisiaj poznaliśmy awizowane składy na oba spotkania.

OK Kolejarz Opole – OPTIBET Lokomotiv Daugavpils

Kolejarz Opole ma za sobą tylko jeden mecz w tegorocznych rozgrywkach. W ubiegłym tygodniu mieli się oni zmierzyć z zespołem z Landshut, jednak w tym przeszkodziła pogoda i spotkanie to zostało przełożone. Na początek sezonu ligowego opolanie doznali zdecydowanej porażki w Pile. Z kolei goście z Lotwy mają za sobą dwa odjechane spotkania. W pierwszym minimalnie przegrali oni na wyjeździe z Devils, by w kolejnym pokonać jednego z kandydatów do awansu, Ultrapur Start Gniezno.

W składzie Kolejarza Opole sztab szkoleniowy dokonał dwóch zmian względem spotkania w Pile. Tomasza Orwata zastąpił bowiem Stanisław Melnychuk. Z kolei pod numerem 10 nie ma awizowanego żadnego zawodnika. Lokomotiv Daugavpils w swoim zestawieniu dokonał jednej zmiany. Nikołaj Kokin zdecydował, że numerami zamienią się Rene Bach i Daniił Kołodinski.

Awizowane składy:

OK Kolejarz Opole

9. Stanisław Melnychuk
10.
11. Lars Skupień
12. Kevin Juhl Pedersen
13. Robert Chmiel
14. Jakub Fabisz
15. Oskar Stępień
16.

OPTIBET Lokomotiv Daugavpils

1. Kjastas Puodżuks
2. Steve Worrall
3. Daniił Kołodinski
4. Rene Bach
5. Jewgienij Kostygow
6. Artiom Juhno
7.
8.

TRANS MF Landshut Devils – Unia Tarnów

Drużyna Trans MF Landshut Devils podobnie do większości ekip Krajowej Ligi Żużlowej ma za sobą tylko jedno spotkanie. Na inaugurację pokonali oni u siebie Lokomotiv Daugavpils wynikiem 48:42. Tarnowianie natomiast po wielu problemach z przystąpieniem do rozgrywek, przegrali swoje pierwsze starcie z ekipą Startu Gniezno. Ich drugi mecz, który mieli pojechać na swoim domowym torze z Polonią Piła, został odwołany.

W składzie gospodarzy nie zobaczymy Viktora Palovaary. Szwed zostanie zastąpiony przez Valentina Grobauera. Prócz tego Devils nie zdecydowali się na zmiany względem tego, w jakim zestawieniu widzieliśmy ich na inaugurację z Lokomotivem. W drużynie z Tarnowa natomiast pojawiły się dwie roszady. W miejsce Miłosza Grygolca awizowany został wypożyczony z Orlen Oil Motoru Lublin Jan Rachubik. W składzie pojawił się również Daniel Klima, zastępując Marko Lewiszyna.

TRANS MF Landshut Devils

9. Kim Nilsson
10. Valentin Grobauer
11. Lukas Baumann
12. Erik Riss
13. Antonio Lindbaeck
14. Mario Hausl
15. Erik Bachhuber
16. Marius Hillebrand

Unia Tarnów

1. Daniel Jeleniewski
2. Daniel Klima
3. Adrian Cyfer
4. David Bellego
5. Timo Lahti
6. Jan Rachubik
7. Jan Heleniak
8.
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński
Krajowa Liga Żużlowa
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku! – klinij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *