Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zielonogórzanie przedłużyli kontrakty ze swoimi dwoma liderami! Otrzymają szansę jazdy w PGE Ekstralidze

Zielonogórzanie
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Zielonogórzanie przedłużyli kontrakty ze swoimi dwoma liderami! Otrzymają szansę jazdy w PGE Ekstralidze

Falubaz kompletnie zdominował miniony sezon 1. Ligi Żużlowej. Zielonogórzanie wygrali wszystkie mecze, bez przeszkóda wchodząc do PGE Ekstraligi. Awans wymagał rewolucji w składzie. W Zielonej Górze nie pozbyli się jednak wszystkich zawodników, a dwóch liderów z zeszłego sezonu pozostało w klubie.

W czwartek po ogłoszeniach transferów Jarosława Hampela i Piotra Pawlickiego drużyna z Zielonej Góry w swoich mediach społecznościowych ogłosiła, że swoje kontrakty przedłużyli Rasmus Jensen i Przemysław Pawlicki. W minionym sezonie byli oni najlepszymi zawodnikami Falubazu i zasłużenie pojadą razem z nowymi kolegami w PGE Ekstralidze. Tak obaj skomentowali swoje kontrakty na łamach oficjalnej strony Falubazu.

– To był dla mnie bardzo dobry rok. Wróciła radość z jazdy, a to było dla mnie najważniejsze. Cieszę się, że zostaję w Zielonej Górze tym bardziej, że będę tu jeździł z bratem. Po długiej przerwie znów w Polsce pojedziemy razem. Chociażby z tego powodu nie mogę doczekać się sezonu 2024 – mówił Przemysław Pawlicki.

– Ubiegłoroczną decyzję o przejściu do Zielonej Góry oceniam oczywiście pozytywnie. Za mną bardzo udany rok. Zaliczyłem świetne występ w rozgrywkach ligowych, ale też z dobrej strony zaprezentowałem się w finale Drużynowego Pucharu Świata. Zdobyłem kolejne doświadczenie i z niecierpliwością czekam na starty w PGE Ekstralidze. Mamy ciekawy skład, który może zaskoczyć – stwierdził Rasmus Jensen.

Przyszłoroczny sezon najlepszej żużlowej ligi świata może być ogromną szansą dla obu pozostających w klubie zawodników. Obaj ze startami w PGE Ekstralidze wiążą spore nadzieje. Dla Przemysława Pawlickiego będzie to powrót do elity, a dla Rasmusa Jensena pierwszy sezon w Ekstralidze. Jak się zaprezentują obaj zawodnicy „Mysz”? Przekonamy się w nadchodzącej kampanii.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×