Żużel - Best Speedway Tv

Kto wygra na torze w niemieckim Landshut ? Czy Falubaz pokaże swoją siłę? Zapowiedź meczu Trans MF Landshut Devils - Stelmet Falubaz Zielona Góra. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kto wygra na torze w niemieckim Landshut ? Czy Falubaz pokaże swoją siłę? Zapowiedź meczu Trans MF Landshut Devils – Stelmet Falubaz Zielona Góra.

Landshut Devils

Kto wygra na torze w niemieckim Landshut ? Czy Falubaz pokaże swoją moc ? Zapowiedź meczu Trans MF Landshut Devils – Stelmet Falubaz Zielona Góra.

Landshut Devils

W sobotę 23 kwietnia o godzinie 16:30 w ramach 3. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej Trans MF Landshut Devils powalczy u siebie na torze ze Stelmet Falubazem Zielona Góra. Już teraz wiadomo, że szykują się spore emocje, ponieważ gospodarze przegrali w Rybniku ostatnie spotkanie, a Falubaz w 1. kolejce zremisował i drugiej jeszcze nie odjechał. Trener Piotr Żyto postanowił zmienić numery startowe w swoim zespole, a Sławomir Kryjom postawił na wymianę zawodnika z Tobiasa Buscha na Valentina Grobauera.

Po niespodziewanie ciężkim spotkaniu w Gnieznem, które ostatecznie skończyło się remisem i przerwie w startach,mimo to i tak Falubaz jest faworytem do zwycięstwa. Zielonogórzanie mają w swoich szeregach zeszłorocznych ektraligowych zawodników, którzy dzięki ściganiu z najlepszymi na świecie mają bardzo duże doświadczenie. Dodatkowo w 1. kolejce świetnie zaprezentował Rohan Tungate, zdobywca największej ilości punktów w drużynie. Ciekawostką będzie jednak występ Piotra Protasiewicza, ponieważ po upadku na treningu 18 marca, żużlowiec nabawił się kontuzji ręki i to poskutkowało negatywwnie na jego pierwsze ściganie w tym sezonie.

Z drugiej strony niemiecki team, który prowadzi Kryjom jest ciekawym przeciwnikiem. Mają na swoim koncie po dwóch kolejkach jedno zwycięstwo oraz jedną porażkę, a to daje im 2 punkty w tabeli. Poprzednie przegrane starcie Landshut mieli na wyjeździe, ale tym razem powalczą na domowym torze, gdzie wygrali z Bydgoszczą. W obu meczach rewelacyjnie spisał Mads Hansen, który dzięki wyśmienitej formie jest liderem zespołu. Wraz z Duńczykiem dobrze prezentowali się również Dimitri Berge wraz z Kaiem Huckenbeckiem. W Rybniku słabo zapunktował Tobias Busch i dlatego w jego miejsce pojedzie teraz Valentino Grobauer.

Spotkanie sędziować będzie Remigiusz Słupski.

Awizowane składy:

Stelmet Falubaz Zielona Góra

 1. Piotr Protasiewicz
 2. Rohan Tungate
 3. Jan Kvech
 4. Krzysztof Buczkowski
 5. Max Fricke
 6. Dawid Rempała
 7. Fabian Ragus

Trans MF Landshut Devils

 1. Kai Huckenbeck
 2. Valentin Grobauer
 3. Erik Riss
 4. Mads Hansen
 5. Dimitri Berge
 6. Erik Bachhuber
 7. Norick Bloedorn

fot. Sonia Kaps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×