Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Będą lecieć iskry! Cellfast Wilki Krosno – Stelmet Falubaz Zielona Góra (zapowiedź)

Wilki Krosno

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Oceń Wpis

Będą lecieć iskry! Cellfast Wilki Krosno – Stelmet Falubaz Zielona Góra (zapowiedź)

Hitowo zapowiada się poniedziałkowe odrabianie zaległości  w eWinner 1 Lidze Żużlowej pomiędzy drużynami Cellfast Wilki Krosno a Stelmet Falubaz Zielona Góra. Goście w pierwszej kolejce mocno męczyli się w spotkaniu ze Startem i musieli podzielić się punktami z gnieźnianami. W meczu trzeciej kolejki całkiem dobrze spisali na wyjeździe w niemieckim Landshut, skąd przywieźli komplet punktów. Dla popularnej Watahy będzie to dopiero drugi mecz w tym sezonie i pierwsza okazja do zaprezentowania się na domowym torze. Po znakomitym meczu w Gdańsku ich mecz trzeciej kolejki w Rybniku został odwołany ze względu na żałobę w województwie śląskim.

277800112 644760023276779 7861172107417943936 n

Zielonogórzanie przyjadą do Krosna w swoim najsilniejszym zestawieniu. Przy ul. Legionów kibice będą mogli oglądać K. Buczkowskiego, J. Kvecha, R. Tungate’a, P. Protasiewicza, M. Fricke’a, D. Rempałę i F. Ragusa. Zapewne języczkiem uwagi będzie występ J. Kvecha, który w poprzednim sezonie występował w barwach Wilków i o którego przed nowym sezonem bezskutecznie zabiegali krośnieńscy działacze. Dużo w tym spotkaniu zależeć będzie od postawy P. Protasiewicza, który po meczu w Niemczech mówił, że nie jest w pełni formy fizycznej i że dla niego walka i wyprzedzanie na torze graniczy niemal z cudem.

Duet I. Kwieciński, M. Finfa do boju z „Motomyszami”  pośle swój najsilniejszy skład. O zwycięstwo i kolejne punkty pojadą  T. Musielak, M. Szczepaniak, R. Karczmarz, V. Milik, A. Lebiediew, F. Karczewski, K. Sadurski i M. Lewiszyn. Wataha ostro trenowała w tym tygodniu na swoim torze w ramach przygotowań do weekendowych meczy. W drużynie Wilków na pierwszy plan zdaje się wysuwać forma R. Karczmarza, który w meczu w Gdańsku zaprezentował się bardzo słabo. Wiele w tym meczu może zależeć od niego jak i formacji juniorskiej, która w przeciwieństwie do starszego kolegi w meczu z Wybrzeżem wyglądała świetnie. Tak czy owak jestem pewien, że w poniedziałkowy wieczór będą lecieć iskry, a emocje będą trzymać do ostatniego biegu.

ewinner 1
fot. eWinner 1 Liga Żużlowa

fot. wojta-foto,cz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×