Przejdź do treści
Aktualności żużlowe | Best Speedway TV/Drużynowe mistrzostwa: Świata, Europy, Polski - żużel

W Poznaniu walka z czasem przed MPPK

📅 28 marca 2022    🕒 19:36    ⏱ 1 min czytania

W Poznaniu walka z czasem przed MPPK

Organizatorzy tegorocznych Mistrzostw Polski Par Klubowych, PSŻ Poznań mają trudne wyzwanie do wykonania, niespełna tydzień pozostał do rozegrania zawodów, stan toru z powodu zbyt małej ilości glinki pozostawia dużo do życzenia i nie nadaje się do jazdy, przez co ostatni sparing z zespołem  Landshut Devils został przerwany po 10 biegu ze względu na bezpieczeństwo zawodników.

Poznań

Działacze robią wszystko by naprawić tor i przystosowywać go do wymagalnego stanu by można było się na nim dobrze ścigać, powodem złego stanu toru jest zbyt duża dysproporcja nowej nawierzchni do ilości glinki. W sprawie wypowiedział się prezes PSŻ Poznań, Jakub Kozaczyk:

„Od wczoraj tj. od niedzieli trwają prace na torze . Dziś dojedzie 25 t gliny i tor będzie gotowy na MPPK. Ja się o tor nie boje mamy fachowca od toru Pana Jana Rychlewskiego, który z Tomkiem Bajerskim szykują tor jeśli będzie trzeba będą robić 24h”

fot. Sandra Rejzner

Autor tekstu:

Łukasz Kolski

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *