Aktualności/Turnieje Indywidualne

W Częstochowie zainaugurowano nowe zawody, zawodnik Włókniarza wygrywa

W Częstochowie

Autor: Krzysztof Grzęda

W Częstochowie odbyła się druga, ale rozgrywana jako pierwsza runda Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski Południowej. Zawody wygrał Szymon Wolski, drugi był Kamil Winkler, a trzeci Dawid Grzeszczyk.

MIMPP jest to nowy cykl zawodów, jak sama nazwa mówi skierowany do młodzieżowców z południowej części Polski. Planowo pierwsza runda miała się odbyć 11 czerwca w Krośnie, ale z powodu opadów została ona przełożona, a nowy termin nie jest znany. Dlatego premierowa rywalizacja odbyła się w środowe popołudnie w Częstochowie. Zawody odbywają się w formacie znanym ze SEC, czyli dwóch najlepszych zawodników po 20 wyścigach awansuje do finału, a ci, którzy zajęli miejsca 3-6 pojadą w barażu. Rundę zasadniczą z trzynastoma punktami wygrali Kamil Winkler oraz Szymon Wolski, natomiast o w wyścigu barażowym pojechali Alan Ciurzyński, Dawid Rozpędek, Jan Młynarski oraz Dawid Grzeszczyk.

Do finału awansował pierwszy i ostatni z wymienionych. W finale najlepsi okazali się zwycięzcy rundy zasadniczej, pierwsze miejsce zajął Szymon Wolski, drugi był Kamil Winkler, a podium uzupełnił Dawid Grzeszczyk. Data i miejsce następnej rundy nie jest znane, bowiem kalendarz tych zawodów nie został opublikowany.

Wyniki II rundy MIMPP w Częstochowie (za sportowefakty.wp.pl):
  1. Szymon Wolski (Krono-Plast Włókniarz Częstochowa) – 13 (3,3,2,2,3) – 1. miejsce w finale
  2. Kamil Winkler (Innpro ROW Rybnik) – 13 (3,3,2,3,2) – 2. miejsce w finale
  3. Dawid Grzeszczyk (Orlen Oil Motor Lublin) – 11 +2 (2,1,3,2,3) – 3. miejsce w finale
  4. Alan Ciurzyński (Krono-Plast Włókniarz Częstochowa) – 12 +3 (2,1,3,3,3) – 4. miejsce w finale
  5. Dawid Rozpędek (Krono-Plast Włókniarz Częstochowa) – 11 +1 (3,3,1,3,1)
  6. Jan Młynarski (Orlen Oil Motor Lublin) – 10 +0 (0,3,3,2,2)