Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Victor Palovaara z kontuzją. Pechowy upadek w sparingu

Victor Palovaara

Autor: Jakub Bielak

Victor Palovaara z kontuzją. Pechowy upadek w sparingu

Bardzo nieszczęśliwie zakończył się wtorkowy sparing między Arged Malesą Ostrów Wielkopolski a Betard Spartą Wrocław dla Szweda, Victora Palovaary. Zawodnik ostrowskiej ekipy upadł na tor w dziesiątym wyścigu zawodów i już potem na torze się nie pojawił. Niedługo po zakończeniu ściganie, klub poinformował o przykrej diagnozie.

Ile kosztują bilety na otwarcie 1. ligi? Sprawdzamy

Ostrowski klub zamieścił na swoim profilu na Facebooku krótki komunikat o stanie zdrowia swojego zawodnika.

Pechowo dla Victora Palovaary zakończył się sparing z Betard Spartą Wrocław. Szwed po upadku w wyścigu 10 doznał złamania kości nasadowej nadgarstka i czeka go od 4 do 6 tygodni przerwy.

Kontuzjowanemu zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Victor trzymaj się!”

29-letni Victor Palovaara opuści więc początek sezonu. To problem zarówno dla samego zawodnika, jak i dla drużyny spadkowicza z PGE Ekstraligi. Palovaara miał być podstawowym zawodnikiem drużyny.

Do niefortunnego zdarzenia doszło w dziesiątym wyścigu sparingu, kiedy to junior wrocławskiej Sparty, Mateusz Panicz nie opanował motocykla. W młodzieżowca wpadł jadący za nim Szwed i obaj zawodnicy momentalnie zapoznali się z nawierzchnią toru. W całym sparingu drużyna gospodarzy z Ostrowa uległa ekstraligowemu rywalowi aż 27:63. Victor Palovaara do momentu upadku zgromadził na swoim koncie 4 punkty w trzech startach.

Fot. Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *