Unia Leszno z karą przed sezonem. Ucierpią na tym kibice
Unia Leszno z karą przed sezonem. Ucierpią na tym kibice
Podczas ostatniego spotkania rundy zasadniczej PGE Ekstraligi w minionym sezonie w Lesznie kibice gospodarzy doprowadzili do przerwania spotkania na prawie 30 minut. Chwili brakowało, by pożegnalny mecz Byków z najlepszą żużlową ligą świata zakończył się walkowerem dla Gezet Stali Gorzów. Tak się jednak nie stało, ale oczywiście nie obyło się bez kar.
Unia Leszno poinformowała w swoich mediach społecznościowych, że zgodnie z orzeczeniem KOL 71-2024-D z dnia 22.08.2024 klub został ukarany zakazem wyjazdu zorganizowanego kibiców na trzy spotkania wyjazdowe. Oznacza to, że sektor gości będzie zamknięty podczas meczów w drugiej kolejce z Cellfast Wilkami Krosno, czwartej z Hunters PSŻ Poznań i szóstej z Stalą Rzeszów.
Leszczynianie po raz pierwszy od wielu lat będą ścigać się na drugim poziomie rozgrywkowym. Metalkas 2. Ekstraliga wystartuje już 12 kwietnia, a dzień później Byki zmierzą się z beniaminkiem Unią Tarnów. To spotkanie na stadionie im. Alfreda Smoczyka zaplanowano na niedzielę 13 kwietnia godzinę 15:15.



- Żużel. PSŻ Poznań sięga po młody talent z Australii. To on dołącza do „Skorpionów” w sezonie 2026
- Żużel. Polonia Piła idzie za ciosem! Drugi junior z PSŻ Poznań
- Żużel. Bartosz Zmarzlik i powrót do Gorzowa znów tematem rozmów. Kulisy wracają
- Żużel. Polonia Piła z nowym młodzieżowcem. Ten ruch nie jest przypadkowy
- Żużel. Tai Woffinden przerywa milczenie po plotkach o SGP