Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Byki o zmazanie plamy, Lwy o pierwszą wygraną na wyjeździe. Fogo Unia Leszno – Tauron Włókniarz Częstochowa [ZAPOWIEDŹ]

Unia

Autor: Bartosz Glapiak

Byki o zmazanie plamy, Lwy o pierwszą wygraną na wyjeździe. Fogo Unia Leszno – Tauron Włókniarz Częstochowa [ZAPOWIEDŹ]

Po krótkiej przerwie wraca PGE Ekstraliga. W piątek szóstą rundę najlepszej ligi żużlowej świata otworzy spotkanie Fogo Unii Leszno z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Mecz nie ma wyraźnego faworyta, zatem można spodziewać się emocji do ostatniego wyścigu. Goście będą mieli szasnę odrobić straty w tabeli do rywala.

Poznaliśmy awizowane składy na mecz Wilków ze Stalą

Miejscowi do tej pory wygrali dwa mecze na swoim stadionie i z pewnością będą chcieli utrzymać status niepokonanych również w piątek. Fogo Unia Leszno obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi z 6 punktami na koncie. O dwa mniej mają częstochowskie Lwy, które w ostatniej kolejce zwyciężyły po raz pierwszy w tym sezonie. Wcześniej zdarzyły im się wpadki, które rzutują na obecny bilans Tauron Włókniarza.

Dla podopiecznych Lecha Kędziory nie ma jednak rzeczy straconych, a zwycięstwo w Lesznie jest w ich zasięgu. Gospodarze muszą pokazać, że ostatnia klęska w Lublinie nie wpłynęła w znaczącym stopniu na formę zawodników. Przypomnijmy, że leszczynianie jadą w osłabieniu. W awizowanym składzie ponownie znalazł się Nazar Parnitskyi, który zachwycił publiczność w mecze z For Nature Solutions Apatorem. Czy młodego żużlowca będzie stać na taki sam wyczyn również w meczu z Lwami?

Tor w Lesznie umożliwia dobre ściganie, a po obu stronach barykady znajdują się zawodnicy, którzy lubią zdobywać punkty na dystansie. Kibicie spod Jasnej Góry z pewnością będą liczyć na Mikkela Michelsena oraz Leona Madsena. Również Maksym Drabik dobrze prezentował się na „Smoczyku” w zeszłym sezonie. Niewiadomą pozostaje wciąż dyspozycja Kacpra Woryny.

Fogo Unia Leszno udowodniła, że na swoim torze potrafi walczyć do końca, zatem to nie będzie łatwe spotkanie dla żadnego z zespołów. Przynajmniej nic na to nie wskazuje. Liczymy na walkę na torze oraz emocje do samego końca.

Awizowane składy:

Tauron Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Kacper Woryna
3. Maksym Drabik
4. Jakub Miśkowiak
5. Mikkel Michelsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kacper Halkiewicz

Fogo Unia Leszno:
9. Bartek Smektała 
10. Janusz Kołodziej 
11. Nazar Parnitskyi
12. Grzegorz Zengota 
13. Jaimon Lidsey 
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak

fot. własne

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *