Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Unia Leszno jako pierwsza drużyna w tym sezonie pokonuje Betard Spartę Wrocław! Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław 48-42 [RELACJA]

Musielak

Autor: Jagoda Burka

Unia Leszno jako pierwsza drużyna w tym sezonie pokonuje Betard Spartę Wrocław! Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław 48-42 [RELACJA]

Betard Sparta Wrocław przegrywa pierwsze spotkanie w tym sezonie! Odbudowana Fogo Unia Leszno w niesamowitym stylu zwyciężyła 48:42. Juniorem meczu okazał się Bartłomiej Kowalski, który na swoim koncie zanotował dziewięć punktów.

Żużel. Świetne informacje dla kibiców Unii. Lider zostaje na następny sezon!

Pierwszy wyścig dnia zakończył się remisem. O kolejności na mecie definitywnie zdecydował start oraz pierwszy łuk leszczyńskiego owalu. Zwyciężył Smektała, przed Łagutą i Woffindenem. Chris Holder bez punktu.  Bieg juniorski padł łupem Bartłomieja Kowalskiego. Damian Ratajczak próbował wyprzedzić lidera formacji młodzieżowej Betard Sparty, jednak bezskutecznie. Na tablicy wyników widniał kolejny remis.

Następna gonitwa to fenomenalna walka Grzegorza Zengoty i Macieja Janowskiego, którą oglądaliśmy przez cztery okrążenia. Górą jednak reprezentant Fogo Unii. Bitwa rozgrywała się także o jeden punkt, a ją zwyciężył Jaimon Lidsey nad Danem Bewleyem. Na „Smoczyku” podczas czwartego wyścigu zawrzało, gdyż przez niemal trzy okrążenia na podwójnym prowadzeniu znajdowała się para Kołodziej-Mencel. Kowalski jednak uporał się z młodszym kolegą. 

Przez niekorzystną pogodę na leszczyńskim owalu odjechaliśmy drugą serię startów bez równania toru. Rozpoczęła się ona atomowym startem Artem Łaguta, którego kurczowo naciskał Holder, jednak zawodnik wrocławian zbudował sobie ogromną. Lukas Fienhage, który przypomnijmy zastępuje kontuzjowanego Piotra Pawlickiego, zakończył ściganie na ostatnim miejscu. Następnie popis dał Tai Woffinden, który wyprzedził jak się wydawało pewnego na pierwszym miejscu Zengotę. Młodszy z pary Brytyjczyków męczył się przez cały wyścig. Podczas siódmej gonitwy oglądaliśmy magiczną jazdę Macieja Janowskiego, który stoczył walkę z Bartoszem Smektałą, wyprzedzając go na mecie. Pewne zwycięstwo Kołodzieja. Cztery punkty przewagi Fogo Unii Leszno.

Ósmy bieg to zwycięstwo Artema Łaguty, który atomowo wystrzelił ze startu. Kowalski był blisko dołączenia do klubowego kolegi, jednak plany te pokrzyżował Grzegorz Zengota. Spartanie odrabiają straty. Następnie Kołodziej i Smetkała pokonali “wrocławskich” Brytyjczyków pięć do jednego. Na “Smoczyku” zapanowała euforia. Długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź Betard Sparty. Janowski z Kowalskim skutecznie blokowali Lidseya i Holdera, odrabiając straty do dwóch punktów.

Na pierwszym łuku jedenastego wyścigu doszło do kolizji między Smektały a Kowalskiego. Powtórka odbyła się w pełnym składzie. Zwyciężył ją Jaimon Lidsey, który skutecznie bronił się przed Woffindenem. Kowalski na trasie stracił pozycję na rzecz Smektały. Jedenaste ściganie padło łupem Dana Bewleya, który musiał uważać na napędzającego się Holdera. Artem Łaguta w trzynastej gonitwie pozbawił Janusza Kołodzieja kompletu punktów. Obaj panowie stoczyli emocjonującą walkę, dając niesamowite widowisko kibicom na stadionie, ale i przed telewizorami.

Pierwszy z wyścigów nominowanych zwyciężył odbudowany Bewley. Maciej Janowski starał się wyprzedzić jadącego na trzeciej pozycji Lidseya, jednak bezskutecznie. Ostatni wyścig wieczoru zakończył się zwycięstwem Janusza Kołodzieja. Na trzeciej pozycji przyjechał Grzegorz Zengota, co oznacza pierwszą przegraną Betard Sparty Wrocław w tym sezonie!

FOGO UNIA LESZNO – 48

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
9Bartosz Smektała312+1129+1
10Janusz Kołodziej3332314
11Chris Holder02125
12Jaimon Lidsey11+1031+16+2
13Grzegorz Zengota3221+119+1
14Antoni Mencel1+1102+1
15Damian Ratajczak201+13+1
16Hubert Jabłoński

BETARD SPARTA WROCŁAW – 42

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Tai Woffinden1+131207+1
2Daniel Bewley010337
3Artem Łaguta2333213
4Lukas Fienhage000
5Maciej Janowski222+1006+1
6Bartłomiej Kowalski321309
7Kacper Andrzejewski0000
8brak zawodnika

Fot. Własna

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *