Żużel - Best Speedway Tv

Czy Byki powstrzymają loty Aniołów w Lesznie? Fogo Unia Leszno - For Nature Solutions KS Apator Toruń [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy Byki powstrzymają loty Aniołów w Lesznie? Fogo Unia Leszno – For Nature Solutions KS Apator Toruń [ZAPOWIEDŹ]

For Nature Solutions

Czy Byki powstrzymają loty Aniołów w Lesznie? Fogo Unia Leszno – For Nature Solutions KS Apator Toruń [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami kolejny piątkowy wieczór z PGE Ekstraligą w roli głównej. Czwartą kolejkę najlepszej ligi żużlowej świata rozpocznie pojedynek Fogo Unii Leszno z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń. Oba zespoły potrzebują punktów do ligowej tabeli. Kto polepszy swoją sytuację na początku sezonu?

Historyczny tryumf Wilków Krosno! [RELACJA]

Ostatni tydzień dla obu ekip był nieco burzliwy. Leszczynianie w niedzielnym starciu w Grudziądzu stracili jednego ze swoich podstawowych zawodników. Okazało się, że powodu kontuzji przez większą część sezonu pauzować będzie Chris Holder. Od razu jak grzyby po deszczu narosły spekulacje wokół potencjalnego zastępstwa za Australijczyka i ściągnięcia jakiegoś żużlowca bez klubu do Leszna. W obozie biało-niebieskich przynajmniej na ten moment postawili na “swoich”. W awizowanym składzie meczowym na pojedynek z Apatorem znalazł się młody Ukrainiec, Nazar Parnicki. Menadżer Piotr Baron utrzymywał w swoich wypowiedziach, a także na przedmeczowej konferencji prasowej, że młodzieżowiec dostanie swoją szansę w lidze.

Niewątpliwie przed Bykami bardzo ciężkie zadanie. O zwycięstwo w piątek może być ciężko, choć drużyna z Grodu Kopernika również ma coś do udowodnienia. Po spotkaniu w Krośnie z miejscowymi Cellfast Wilkami torunianie znów znaleźli się w ogniu krytyki. Atmosferę wokół drużyny dodatkowo podsycił jej szkoleniowiec Robert Sawina. Trener po piątkowym starciu oddał się do dyspozycji zarządu klubu, zgodnie ze swoimi zapowiedziami, że uczyni to w przypadku porażki wczoraj lub dziś.

For Nature Solutions KS Apator przegrał w czwartek na Podkarpaciu 50:40. Niespełna 24 godziny wystąpi prawie na drugim końcu Polski na zupełnie innym torze. Szybkie przełożenie i dopasowanie się do warunków dnia będzie kluczowe na zawodników przyjezdnych.

Więcej czasu i spokoju na przygotowanie się do tej rywalizacji mieli gospodarze, jednak nie zapominajmy o jednym. Fogo Unia Leszno przystąpi do niej mocno osłabiona i solidnie zapunktować będą musieli wszyscy dotychczasowi podstawowi zawodnicy biało-niebieskich. Oczy fanów zwrócone będą m.in. na Janusza Kołodzieja, który w Grudziądzu popisał się kapitalnym występem i kompletem 15 punktów. W Lesznie liczą, że na swoim domowym torze zdobędzie podobną sumę “oczek”. Co więcej, kibice mają nadzieję także na przełamanie leszczyńskich juniorów. Damian Ratajczak i Hubert Jabłoński teraz na swoje barki będą musieli wziąć wywalczenie przynajmniej części punktów, jakie byłby w stanie zdobyć Chris Holder.

Anioły z kolei mają coś do udowodnienia sobie oraz całej żużlowej Polsce. Kolejna porażka mocno osłabiłaby dalszą pozycję torunian w lidze i tych punktów mogłoby ostatecznie zabraknąć pod koniec sezonu. Tak to zwykle bywa przy okazji niespodziewanych wpadek drużyn.

Reklamy

W piątek ze względu na osłabienie rywala będą mieli szansę zmazać lub częściowo zatrzeć plamę do porażce w Krośnie. Na stare śmieci wróci Emil Sajfutdinow, który wyrósł na lidera swojej drużyny. Znajomość od podszewki leszczyńskiego toru może pomóc podopiecznym Roberta Sawiny w osiągnięciu celu.

Awizowane składy:

For Nature Solutions KS Apator Toruń:
1. Patryk Dudek
2. Paweł Przedpełski
3. Wiktor Lampart
4. Emil Sajfutdinow
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt
8.

Fogo Unia Leszno:
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Nazar Parnicki
12. Grzegorz Zengota
13. Jaimon Lidsey
14. Hubert Jabłoński
15. Damian Ratajczak
16.

Początek spotkania na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie w piątek, 28 kwietnia o godzinie 18:00. Transmisję przeprowadzi stacja Eleven Sports.

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×