Przejdź do treści
Aktualności żużlowe

Trzech Rosjan wróci do ligi! PZM poszedł na ustępstwa po konsultacjach z FIM

Rosjanie

Autor: Sebastian Krauz

Trzech Rosjan wróci do ligi! PZM poszedł na ustępstwa po konsultacjach z FIM

Stało się to, czego większość kibiców spodziewała się od dawna. W przyszłym roku na torach w Polsce znów zobaczymy Rosjan, a konkretnie trzech, którzy posiadają także polskie obywatelstwo. Są nimi Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, i Andriej Kudriaszow. Na taką decyzję czekali kibice klubów z Wrocławia i Torunia. Czy PZM postąpił właściwie?

O tym, że trójka Rosjan wróci na tor, poinformował serwis WP Sportowe Fakty, który podał także dokładną datę, przekazania tej informacji. Decyzja o dopuszczeniu trzech Rosjan do startów w sezonie 2023 ma zapaść po spotkani zarządu, który ma odbyć się 19 listopada. Wtedy też, o decyzji mają zostać poinformowani sami zainteresowani. Co warte podkreślenia, PZM zdecydował się na ustępstwa wobec tylko trzech zawodników. Zgodę na starty otrzymają Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, i Andriej Kudriaszow. Każdy z nich, będzie musiał jednak spełnić specjalne wymogi, przygotowane przez Federację. Zawodnicy będą musieli:

  • Podejść do egzaminu na licencję
  • oficjalnie potępić wojnę na Ukrainie
  • zadeklarować, że nie będą występować do sądu przeciwko PZM

Bartosz Zmarzlik spotkał się z … Robertem Lewandowskim

Co warte podkreślenia, zawodnicy będą „występować z rosyjską flagą przy nazwisku”. Taka decyzja została podjęta po rozmowach z FIM. Przypominamy, że Międzynarodowa Federacja, kilka tygodni temu ponownie wykluczyła żużlowców z Rosji z międzynarodowych rozgrywek (nie mogą oni startować w SGP czy SEC). W ten sam sposób postąpiły także władze inny znaczących lig. Polska zatem, jest wyjątkiem na mapie Europy, jednak w związku z tym PZM będzie musiał zmienić zapisy regulaminowe.

Jak podaje WP Sportowe Fakty, w marcu Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, i Andriej Kudriaszow będą musieli zdać egzamin teoretyczny, zorganizowany przez PZM. Dodatkowo żaden z nich nie będzie mógł występować w reprezentacji Polski.

Fot. Natalia Gotter

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Trzech Rosjan wróci do ligi! PZM poszedł na ustępstwa

1 odpowiedź do “Trzech Rosjan wróci do ligi! PZM poszedł na ustępstwa po konsultacjach z FIM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *