Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Szkoleniowiec mistrzów świata krytycznie wobec tego, co działo się po DPŚ-u: Mistrzami świata to byliśmy przez 20 godzin i nic więcej

Szkoleniowiec mistrzów świata
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Szkoleniowiec mistrzów świata krytycznie wobec tego, co działo się po DPŚ-u: Mistrzami świata to byliśmy przez 20 godzin i nic więcej

Tegoroczna edycja Drużynowego Pucharu Świata, która odbyła się w ostatnim tygodniu we Wrocławiu, przyniosła ogromny sukces reprezentacji Polski. Gospodarze całej imprezy, dzięki fenomenalnemu atakowi Macieja Janowskiego w ostatnim biegu, wygrali, wracając na szczyt. Polscy kibice nie mogli cieszyć się jednak długo z triumfu.

Wszystko przez planowany na dzień później trzeci finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Krośnie, który z powodów kolosalnych problemów z tamtejszym torem, zakończył się ogromnym skandalem, przykrywającym całą radość związaną z wygraną w reprezentacyjnym czempionacie. Na temat lipcowych wydarzeń z Krosna i Wrocławia wypowiedział się Rafał Dobrucki. Selekcjoner naszej kadry w wywiadzie z prowadzącymi kanału Park Maszyn mówił, że nie potrafimy się cieszyć z naszych sukcesów, kreując sytuację na złą.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, że my w mediach kreujemy taką sytuację, że nie potrafimy się cieszyć z tego. W tym roku niestety sytuacja z DPŚ-em pokazała to dobitnie, że jednak sukces, który reprezentacja Polski osiągnęła we Wrocławiu w stylu, który z pewnością zapadnie w pamięć wielu nam, może zostać zabity w ciągu 20 godzin sytuacją z Krosna, która oczywiście nie powinna się wydarzyć, ale niedawno mieliśmy spotkanie przed galą z reprezentacją z prezesem Sikorą, że tak właściwie to mistrzami świata to byliśmy przez 20 godzin i nic więcej.

Także to dla nas, dla chłopaków jest duża przykrość, że tak się to stało i, że tak powiem brzydko w slangu młodzieżowym, gównoburza, która wywiązała się w Krośnie, mogła tak duży sukces zabić w mediach szybciutko i skutecznie.

Stwierdził Rafał Dobrucki w wywiadzie dla Parku Maszyn.

Zwycięstwo Polaków w Pucharze Świata jest ogromnym sukcesem, pozwoliło ono na powrót biało-czerwonych na szczyt w reprezentacyjnych rozgrywkach. Radość po zawodach była ogromna, jednak nie trwała ona długo i z pewnością część kibiców może bardziej pamiętać o skandalu w Krośnie, niż triumfie na Stadionie Olimpijskim.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×