Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Szanse na awans drużyny Optibet Lokomotivu Daugavpils

szanse

Autor: Kamil Tokarczyk

Szanse na awans drużyny Optibet Lokomotivu Daugavpils

Drużyna Optibet Lokomotivu Daugavpils od dwóch sezonów rywalizuje w najniższej klasie rozgrywkowej w Polsce i ze względu na regulamin rozgrywek szanse, aby ta sytuacja uległa zmianie, są naprawdę niewielkie. Przypomnijmy, że aby zespół Lokomotivu powrócił do eWinner 1.Ligi musi nie tylko wygrać swoje rozgrywki, ale również liczyć na spadek ekipy Trans MF Landshut Devils, z czego doskonale zdaje sobie sprawę trener łotewskiej ekipy -Nikolajs Kokin.

Dotacje w Opolu przyznane. Ile dostał klub żużlowy?


– Wiadomo, że chcielibyśmy awansować do pierwszej ligi, ale nie wszystko od nas zależy. Reguły gry są jasne. Wejdziemy, jak wygramy drugą ligę, a Niemcy z Landshut spadną z pierwszej. Szanse na taki scenariusz, są niewielkie. Zrobimy jednak wszystko, żeby się pokazać z dobrej strony – powiedział trener na łamach portalu polskiżużel.pl.

Problemem ekipy z Łotwy jest także pogoda w ich kraju, która uniemożliwia im trenowanie na własnym obiekcie. Zawodnicy jednak radzą sobie z tą sytuacją, udając się na pierwsze sesje treningowe do innych krajów, gdzie sytuacja pogodowa nie jest problemem:

Na razie jednak nawet nie wyjechaliśmy na tor, bo u nas zima. Na nogach trudno na tor wejść, a co dopiero jeździć po nim na motocyklu. Jeszcze śnieg leży. Chłopaki już jeżdżą. Jedni na Węgrzech, inni we Włoszech. Każdy dba o to, żeby należycie przygotować się rozgrywek.– powiedział Kokin w wywiadzie z polskizuzel.pl.

Drużyna z Daugavpils na ligową inaugurację pojedzie do Rawicza, gdzie zmierzy się z miejscowym Kolejarzem, natomiast pierwsze spotkanie domowe mają zaplanowane dopiero na koniec kwietnia kiedy to przyjdzie im podejmować ekipę Startu Gniezno.

Fot. Emilia Hamerska – Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×