Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Sparta wygrywa na toruńskiej ziemii 38-52! [RELACJA]

Żużel
Fot. Własna

Autor: Patrycja Kowalczuk

Sparta wygrywa na toruńskiej ziemii 38-52! [RELACJA]

Trzecia kolejka, a obie drużyny mają dopiero po jednym meczu odjechanym. Dla Aniołów jest to drugi mecz domowy, natomiast dla Sparty pierwszy mecz wyjazdowy. Oba zespoły swoje pierwsze spotkanie wygrały – Apator zwyciężył z Gorzowem o 4 punkty, a Wrocławianie pewnie u siebie pokonali Unie o aż 14 punktów. Mecz na Motoarenie zapowiadał się niesamowicie, jednak szybko okazało się, że nie będzie to łatwe starcie dla gospodarzy. Sparta po raz kolejny w tym sezonie wygrała spotkanie różnicą 14 punktów.

Chris Holder z problemami po wypadku w Grudziądzu

Kwadrans po 19 rozpoczęło się ściganie na toruńskiej Motoarenie i już w pierwszym biegu swoją niesamowitą prędkość pokazała wrocławska para, która przywiozła 5 punktów. Bieg juniorski wygrał Kowalski, a drugie i trzecie miejsce należało do młodzieżowców gospodarzy. W kolejnym biegu startował Maciej Janowski z wewnętrznego pola i zaliczył taśmę, co poskutkowało powtórką biegu. Janowskiego w tym biegu zastąpił Bartłomiej Kowalski, który na niecałą minutę przed startem był zmuszony zmienić motocykl. Bieg zaraz po starcie został przerwany ze względu na mikroruchy Kowalskiego pod taśmą, który otrzymał ostrzeżenie. W tym biegu nastąpił podział punktów, a bieg wygrał Sajfutdinow. Ostatni bieg pierwszej serii startów należał do Żółto-Czerwonych, którzy przywieźli 4 punkty. Przed równaniem toru wynik wynosił 9-15.

Druga seria startów rozpoczęła się od remisu i indywidualnego zwycięstwa Łaguty. Szósty wyścig dnia zaczął się od pięknego startu gospodarzy, którzy jednak nie dali rady przywieźć więcej niż 3 punkty i mieliśmy kolejny remis w meczu. Bieg siódmy wlał nadzieję w serca toruńskich kibiców, ponieważ ich zawodnicy pierwszy raz przywieźli 5 punktów i po dwóch seriach wynik meczu wynosił 20-22.

Kolejną serię startów od mocnego uderzenie zaczęła Betard Sparta Wrocław. Na trasie można było oglądać pojedynek Emila Sajfutdinowa z Piotrem Pawlickim o drugą pozycję. Anioł nie dał rady utrzymać drugiego miejsca i przywiózł tylko jeden punkt. 9. bieg tego wieczoru to kolejna wygrana drużyny z Dolnego Śląska, której to Lambert dał radę wydrzeć drugie miejsce. Przewaga Sparty wynosiła już 8 punktów. W biegu 10 za Wiktora Lamparta wystartował Emil Sajfutdinow z rezerwy taktycznej. Na drugim okrążeniu na 5:1 wyszli zawodnicy Apatora i takim właśnie wynikiem zakończył się ten bieg. Po trzeciej serii startów było 28-32.

W 11 biegu spod taśmy najlepiej wyszli wrocławianie, którzy odrobili w tym biegu stracone cztery punkty w biegu 10. Bieg 12 został przerwany już na pierwszym okrążeniu po upadku Mateusza Panicza, który został trącony w lewą nogę przez toruńskiego zawodnika. Podopieczny Dariusza Śledzia został wykluczony przez sędziego z powtórki biegu. Pomimo osamotnienia Dan Bewley wyprzedził Dudka na trasie i wygrał bieg, dzięki czemu Sparta zachowała ośmiopunktowe prowadzenie. Ostatni bieg przed nominowanymi należał do Łaguty, który zaraz po starcie odjechał całej stawce. Za jego plecami do końca trwała walka o punktowane pozycje i finalnie drugi przyjechał Przedpełski, a zaraz za nim na metę wpadł Janowski oraz Sajfutdinow. Przed biegami nominowanymi wynik meczu to 34-44. Sparta wygrała mecz.

Do wyścigu 14 ze strony gospodarzy zostali nominowani: Patryk Dudek oraz Robert Lambert, natomiast Sparta wystawiła Piotra Pawlickiego i Taia Woffindena. W ostatnim biegu z drużyny z Torunia pojedzie: Paweł Przedpełski oraz Emil Sajfutdinow, a ze strony Sparty: Artiom Łaguta i Dan Bewley.

Pierwszy bieg nominowany obfitował w ściganie. Pawlicki świetnie wyszedł spod taśmy, ale dał się pokonać w walce Lambertowi. Patryk Dudek walczył do końca z Taiem o ostatni punkt, jednak nie dał rady zawodnikowi z Wrocławia. Bieg zakończył się wynikiem 3:3. Ostatni bieg dzisiejszego wieczoru to walka pomiędzy Danem a zawodnikami Apatora. Łaguta już na początku odjechał reszcie zawodnikom. Bieg zakończył się wynikiem 5:1 dla Sparty, natomiast cały mecz zakończył się wynikiem 38-52.

FOR Nature Solution KS Apator Toruń – 38
9. Robert Lambert – 8+1 (1,2*,2,0,3)
10. Paweł Przedpełski – 7 (2,3,0,2,0)
11. Patryk Dudek – 7 (0,2,3,2,0)
12. Wiktor Lampart – 2+1 (0,1*,-,1)
13. Emil Sajfutdinow – 10+1 (3,3,1,2*,0,1)
14. Krzysztof Lewandowski – 2 (2,0,0)
15. Mateusz Affelt – 2+1 (1*,0,1)

BETARD Sparta Wrocław – 52
1. Tai Woffinden – 8+3 (3,1*,1,2*,1*)
2. Daniel Bewley – 11+2 (1*,2,3,3,2*)
3. Artem Laguta – 14+1 (2*,3,3,3,3)
4. Piotr Pawlicki – 10+1 (3,0,2*,3,2)
5. Maciej Janowski – 2 (T,1,0,1)
6. Bartłomiej Kowalski – 7 (3,2,1,1)
7. Mateusz Panicz – 0 (0,0,W)

Fot. Edyta Wojdeł

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×