Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Ruszają indywidualne mistrzostwa Polski na żużlu! Wszystkie oczy na Łódź [ZAPOWIEDŹ]

indywidualne mistrzostwa polski na żużlu
Fot. Edyta Wojdeł

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Ruszają indywidualne mistrzostwa Polski na żużlu! Wszystkie oczy na Łódź [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Najlepsi polscy zawodnicy rozpoczną walkę o medale w Łodzi. Łódzka Moto Arena została stworzona właśnie do takich widowisk. Czy ktoś zdoła powstrzymać Bartosza Zmarzlika albo chociaż nieco utrudnić mu sięgnięcie po złoty medal?

Od sezonu 2022 najlepszego żużlowca w Polsce wyłania się poprzez cykl trzech turniejów. W obu przypadkach takiego rozwiązania sytuacji najlepszy okazywał się Bartosz Zmarzlik. Czterokrotny mistrz świata na żużlu zdążył jednak sięgnąć po swój pierwszy tytuł mistrza Polski jeszcze w starej formule jednodniowego finału w sezonie 2021. Od kiedy jednak medalistów wyłania cykl, jego zwycięstwo jest niemal oczywiste.

Oczywiście jednak to tylko sport, a w stawce jest kilku zawodników, którzy jadąc trzy turnieje na swoim najwyższym poziomie, mogliby rzucić rękawicę Zmarzlikowi. Są nimi uczestnicy cyklu FIM Speedway Grand Prix: Dominik Kubera oraz Szymon Woźniak. Jak zwykle o czołowe miejsca powinni walczyć również Patryk Dudek oraz Maciej Janowski. Swoje do udowodnienia nadal mają ci najbardziej doświadczeni: Janusz Kołodziej oraz Jarosław Hampel. Dla „Koldiego” turniej w Łodzi będzie pierwszym po powrocie po kontuzji.

Łódzka Moto Arena to tor zapewniający masę emocji. Bez dwóch zdań, jeśli tylko będzie dobrze przygotowany, powinniśmy oglądać kapitalne widowisko. Miejscowi fani będą mogli wspierać Tomasza Gapińskiego, który wystąpi z dziką kartą. Na liście startowej widnieje sporo nazwisk gwarantujących emocje. Pozostaje rozpocząć walkę o medale indywidualnych mistrzostw Polski!

Początek zawodów w sobotę, 6 lipca o godzinie 19:00. Relacja LIVE będzie dostępna na naszym portalu.

Lista startowa 1. finału IMP w Łodzi

imp malec
Fot. Jakub Malec
Indywidualne Mistrzostwa Polski
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *