Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Różnica klas w Zielonej Górze. Enea Falubaz kończy rundę zasadniczą z kompletem zwycięstw [RELACJA]

FALUBAZ
Fot. Marta Astachow

Autor: Paweł Płóciniak

Różnica klas w Zielonej Górze. Enea Falubaz kończy rundę zasadniczą z kompletem zwycięstw [RELACJA]

Jednostronny pojedynek na rozpoczęcie 14. rundy 1. ligi żużlowej. Enea Falubaz Zielona Góra wygrywa czternaste spotkanie w tym sezonie, tym razem pokonując ROW Rybnik 65:25.

Pewne zwycięstwo Startu! Niesamowita jazda Douglasa! Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 37:53 Ultrapur Start Gniezno [RELACJA]

Gospodarze od początku spotkania budowali przewagę, pierwsza seria to cztery drużynowe zwycięstwa Falubazu z czego dwa wygrane podwójnie w biegach z udziałem młodzieżowców. Druga seria to kolejny popis gospodarzy tylko jeden punkt stracony przez lidera Enea Falubazu Przemysława Pawlickiego. Rybniczanie nie mogą odnaleźć się na torze w Zielonej Górze po siedmiu wyścigach przegrywają 32:10. Zielonogórzanie zapewnili sobie na koniec drugiej serii punkt bonusowy, w pierwszym spotkaniu w Rybniku zwyciężyli 52:38.

W biegu numer osiem pierwszy biegowy remis w tym spotkaniu oraz premierowe zero w ekipie gospodarzy, którego autorem jest młodzieżowiec wypożyczony z Fogo Unii Leszno Maksym Borowiak. Dziewiąta gonitwa jednostronnego pojedynku to strata punktów przez Rasmusa Jensena, parę gospodarzy rozdzielił Patryk Wojdylo. Enea Falubaz po biegu numer dziesięć dzięki jedynej w tej serii wygranej w stosunku 5:1 zapewnił sobie trzy punkty w tym spotkaniu co oznacza, że drużyna z Zielonej Góry kończy sezon zasadniczy z czternastoma zwycięstwami i kompletem trzydziestu pięciu punktów w ligowej tabeli.

Kolejne dwa wyścigi to podwójne zwycięstwa gospodarzy, przewaga sięgnęła już aż dwudziestu sześciu punktów. W biegu trzynastym pierwsza trójka po stronie gości. Patrick Hansen zwycięża przed biegami nominowanymi pokonując duet Buczkowski – Jensen. Do biegu czternastego Rybniczanie nominowali dwójkę juniorów co zakończyło się oczywiście wynikiem 5:1 dla gospodarzy. W ostatnim wyścigu szansę otrzymał niepokonany do tej pory Michał Curzytek, 21-latek jednak nie utrzymał tego statusu i pierwszy raz razem z kolegą z drużyny Rohan’em Tungate’m przyjechał za plecami przeciwnika.

Gospodarze zwyciężyli w tym spotkaniu 65:25 i dopisali do swojego konta kolejne trzy oczka. Przed obiema drużynami faza play-off Enea Falubaz Zielona Góra przystąpi do niej z pierwszego miejsca, a ROW Rybnik z czwartej lokaty. Rywali z którymi zmierzą się w ćwierćfinałach poznają już jutro podczas multiligi, kiedy to zostaną rozegrane pozostałe trzy spotkania 14. rundy 1. Ligi żużlowej.

ROW Rybnik: 25

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Brady Kurtz2w002
2Patryk Wojdyło012104
3Matej Zagar00202
4Kamil Wieczorek0
5Patrick Hansen2213311
6Kacper Tkocz10012
7Kamil Winkler00000
8Jan Kvech111+114+1

Enea Falubaz Zielona Góra: 65

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
9Przemysław Pawlicki11332+110+1
10Rasmus Jensen3311+18+1
11Rohan Tungate32+12+13212+2
12Luke Becker1332+1312+1
13Krzysztof Buczkowski32+13210+1
14Maksym Borowiak2+12+104+2
15Michał Curzytek332+11+19+#
16Dawid Rempała

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *