Przejdź do treści
Aktualności żużlowe – najnowsze wiadomości i wyniki/Metalkas 2. Ekstraliga – żużel

Żużel. ROW Rybnik na lata z Mrozkiem! Jest decyzja w sprawie przyszłości prezesa

Żużel. ROW Rybnik na lata z Mrozkiem! Jest decyzja w sprawie przyszłości prezesa
Fot. Kacper Steltmann
📅 15 grudnia 2025 🕒 12:06 ⏱ 2 min czytania ✍️ Autor:

Krzysztof Mrozek zostaje prezesem ROW Rybnik. Pięcioletnia kadencja po spadku z PGE Ekstraligi

Pewna decyzja, choć ogłoszona z opóźnieniem. Krzysztof Mrozek zostaje na stanowisku prezesa KS ROW Rybnik i będzie kierował klubem przez kolejne pięć lat. Informację oficjalnie potwierdziła Rada Nadzorcza spółki.

Po spadku z PGE Ekstraligi w Rybniku zapowiedziano konkurs na prezesa. Od początku nie brakowało głosów, że to raczej formalność, a cała procedura zakończy się pozostaniem Mrozka na stanowisku. I tak też się stało. Choć pojawiały się sygnały o możliwym kontrkandydacie, ostatecznie nikt realnie nie zgłosił się do walki o funkcję prezesa.

Rada Nadzorcza, tłumacząc swoją decyzję, podkreśliła potrzebę zachowania ciągłości zarządzania i stabilności organizacyjnej klubu. W komunikacie poinformowano, że 3 grudnia zapadła jednogłośna decyzja o powierzeniu Krzysztofowi Mrozkowi funkcji prezesa zarządu na pięcioletnią kadencję. Do opinii publicznej informacja trafiła jednak dopiero 15 grudnia, mimo że termin na podjęcie decyzji przez samego zainteresowanego minął już pod koniec października.

Żużel. Patrick Hansen wprost o Łodzi! Dlaczego Kolejarz Opole było jedynym wyborem?
Żużel. Mrozek grzmi po spadku ROW-u. „Nie będzie miękiszonów”. Uderza też w Stal Gorzów

Sam Mrozek wcześniej nie ukrywał wątpliwości co do dalszego pełnienia funkcji, zwracając uwagę na presję ze strony kibiców i atmosferę wokół klubu. Ostatecznie jednak zdecydował się kontynuować pracę w Rybniku i poprowadzić ROW w nowym etapie – już na poziomie Metalkas 2. Ekstraligi.

Przed klubem trudny sezon. Skład rybniczan nie zbiera najlepszych opinii, zwłaszcza jak na spadkowicza z elity. Prezes zapowiada jednak, że drużyna nie zamierza być tłem dla rywali. Pierwsze odpowiedzi przyjdą szybko – terminarz rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi ma zostać ogłoszony w najbliższych dniach.

Google News Best Speedway Tv
Obserwuj nas na Google News, codziennie najnowsze informacje. Bądź z Nami
Mrozek grzmi po spadku ROW-u. „Nie będzie miękiszonów”
Fot. Paweł Mruk
ROW Rybnik Krzysztof Mrozek Piotr Żyto
Fot. Paweł Mruk
Avatar Marcin Mazurkiewicz

Autor tekstu:

Marcin Mazurkiewicz

Miłośnik żużla od najmłodszych lat, dla którego zapach metanolu i dźwięk silników to codzienność. Od lat śledzę każdy bieg, opisuję kulisy i żyję tym sportem tak, jakby każda niedziela była finałem.

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *