Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Raport z Wysp Brytyjskich: Sezon Premiership zainaugurowany

Raport z Wysp Brytyjskich

Autor: Małgorzata Olejniczak

Raport z Wysp Brytyjskich: Sezon Premiership zainaugurowany

Kapryśna brytyjska aura pozwoliła na rozegranie tylko jednego z zaplanowanych na czwartek spotkań Premiership. Starcie Ipswich Witches z Peterborough Panthers zostało przełożone ze względu na opady deszczu.

Motor Lublin przegrywa w Toruniu. Udany powrót Sajfutdinowa

Natomiast na Owlerton Stadium, obrońcy tytułu – Belle Vue Aces, zmierzyli się z aktualnymi
wicemistrzami – Sheffield Tigers. Zarówno zawodnicy jak i kibice obu drużyn mają jeszcze w pamięci październikowy dwumecz, w którym lepsi okazali się żużlowcy z Manchesteru, odzyskując po 29 latach mistrzowski tytuł.

Kapitan Sheffield Tigers, Kyle Howarth, przed startem czwartkowych zawodów stwierdził, że „będzie to ciekawe spotkanie na inaugurację sezonu, a jednocześnie dobry test dla obu drużyn. Belle Vue to trudny rywal, który kolejny raz zmontował silny zespół, w którym nie brakuje zawodników dobrze radzących sobie na naszym torze. Wiemy, że są aktualnymi mistrzami, ale sezon zaczynamy wszyscy od zera i każdy ma równe szanse i chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że rozgrywki chcielibyśmy zacząć od wygranej”.

Z kolei zdaniem Charlesa Wrighta, reprezentującego Belle Vue Aces, „Lokalne derby zawsze mają dodatkowy smaczek.” „Jestem pewien, że porażka w Wielkim Finale jest jeszcze świeża w umysłach zawodników i sztabu Sheffield. Spodziewamy się, że będą chcieli wziąć za nią rewanż. My jednak chcielibyśmy rozpocząć obronę tytułu od zwycięstwa i myślę, że mamy niemałe szanse aby zabrać wygraną do domu” – wyjaśnił.

W przerwie między sezonami w obu ekipach pojawili się nowi zawodnicy. Pięciu członków zespołu gospodarzy, który sięgnęli po srebrny medal, uzupełniła dwójka debiutantów: David Bellego i „wschodząca gwiazda” Dan Gilkes.
Zespół Asów wzmocnili natomiast: aktualny mistrz Wielkiej Brytanii – Dan Bewley, Jaimon Lidsey, a także Jake Mulford, który występował będzie na pozycji „wschodzącej gwiazdy”.

Inaugurujące rozgrywki Premiership spotkanie zaczęło się od podwójnej wygranej gospodarzy, którą zapewniła para Bellego – Holder, przywożąc za plecami Noricka Blodorna i Dana Bewleya. Kolejne siedem biegów było dość wyrównanych, z lekkim wskazaniem na gości, którzy po ósmym starciu prowadzili 23:25. Kolejne trzy biegi to już popis gospodarzy. Żużlowcy Sheffield Tigers zakończyli je zwycięstwami, w tym dwoma podwójnymi, co praktycznie przesądziło o losach spotkania. Wprawdzie w starciu dwunastym para gości – Brady Kurtz Lewis Kerr, dzięki podwójnej wygranej nad duetem Adam Ellis – Dan Gilkes, doprowadziła do stanu 38:34, ale ostatnie trzy gonitwy Tygrysy wygrały stosunkiem 10:8, a całe spotkanie 48:42.

Motorem napędowym gospodarzy był Tobiasz Musielak, który zgarnął 12 oczek z bonusem. Wśród Asów wyróżnił się zdobywca 12 punktów Brady Kurtz.

Sheffield Tigers – Belle Vue Aces 48:42

Sheffield Tigers 48: Tobiasz Musielak 12+1, Jack Holder 9+1, Lewis Kerr 8, David Bellego 7, Kyle Howarth 6, Adam Ellis 5+2, Dan Gilkes 1+1

Belle Vue Aces 42: Brady Kurtz 12, Charles Wright 8+1, Dan Bewley 7, Norick Blodorn 4+1, Jaimon Lidsey 4+1, Jake Mulford 4, Tom Brennan 3


Zespół Belle Vue Aces okazje do rewanżu będzie miał już w najbliższy poniedziałek, kiedy obie ekipy zmierzą się ponownie, tym razem na National Speedway Stadium w Manchesterze. W drugim spotkaniu zaplanowanym na 27 marca przeciwko sobie staną zespoły Peterborough Panthers i Ipswich Witches.

fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *