Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Turnieje Indywidualne

Przemysław Pawlicki uhonorowany tablicą pamiątkową

Przemysław Pawlicki
Fot. Materiały Prasowe Stal Gorzów/ M. Imański

Autor: Krzysztof Choroszy

Przemysław Pawlicki uhonorowany tablicą pamiątkową

Memoriał Edwarda Jancarza to impreza, która ma na celu upamiętnienie legendy gorzowskiego, a także polskiego sportu żużlowego. Przez lata brali w niej udział najlepsi zawodnicy, co uczyniło ją wyjątkową. Zwycięzcy turniejów otrzymywali z tej okazji tablice pamiątkowe, a kolejna z nich została dzisiaj odsłonięta. Z kolei w przyszłości uhonorowani mają zostać inni triumfatorzy.

Tegoroczny Memoriał będzie pierwszym od 2021 roku. W Gorzowie chcą, aby impreza ta na stałe wróciła do kalendarza żużlowego i odbywała się rok rocznie. Chcą wrócić oni również do tradycji związanych z zawodami, jaką są między innymi tablice pamiątkowe dla zwycięzców. Dzisiaj w taki sposób upamiętniony został Przemysław Pawlicki, który zwyciężył podczas XVI edycji turnieju w 2019 roku.

Starszy z braci Pawlickich prócz triumfu w zawodach z 2019 roku ma również inne dobre wspomnienia związane z tym miastem. Reprezentował on bowiem miejscową Stal przez dwa sezony 2016 i 2017. W ciągu swojej dwuletniej przygody w Gorzowie zdobył dwa medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Już w pierwszej kampanii w barwach żółto-niebieskich zdobył on złoto, natomiast rok później dołożył do tego brązowy krążek.

Turniej upamiętniający Edwarda Jancarza odbędzie się 30 marca. Na stadionie w Gorzowie zjawi się wielu znakomitych zawodników, którzy będą chcieli w dobrym stylu zaprezentować się na początku sezonu żużlowego w naszym kraju. Obsada zawodów zwiastuje nam wiele emocji, a kibice będą mogli również śledzić ściganie w telewizji, gdyż transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Canal+.

Żużel
fot. Roman Biliński
MAAS 120823 30
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *