Przemysław Konieczny: „Polonia to dla mnie idealne miejsce do rozwoju”.

Przemysław Konieczny: „Polonia to dla mnie idealne miejsce do rozwoju”.
Przemysław Konieczny będzie reprezentował w przyszłym sezonie barwy Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Żużlowiec urodzony w 2001 roku jest wychowankiem tarnowskich Jaskółek. Licencję na starty uzyskał na torze w Lesznie w 2017 roku. W poprzednim sezonie zdobył 35 punktów i 6 bonusów w 41 startach co przełożyło się na średnią na poziomie 1.000,
Na pytanie dlaczego wybrał Bydgoszcz, odpowiedział, że Polonia to idealne miejsce do rozwoju, a klub obdarzył go bardzo dużym zaufaniem. Podkreślił także, że w składzie Bydgoszczan znajduje się wielu dobrych zawodników, których zawsze będzie mógł prosić o radę.
„Moje cele na sezon 2022 to oczywiście awans z drużyną do ekstraligi, a jeśli chodzi o cele indywidualne, to zostanie czołowym juniorem ligi i tworzenie z Wiktorem Przyjemskim bardzo dobrej pary juniorskiej„ – stwierdził zawodnik na oficjalnej stronie polonia.bydgoszcz.pl
Mechanikiem Koniecznego w sezonie 2022 będzie Paweł Rudy. Za przygotowanie silników odpowiedzialny jest Jacek Rempała, ale jak mówi zawodnik „pojawią się jednostki od innych tunerów”.
Transfer Koniecznego wydaje się być dobrym ruchem, będzie on na pewno solidnym wzmocnieniem formacji juniorskiej, a w perspektywie awansu solidnym kandydatem do startów w Ekstralidze U24.
fot. polonia.bydgoszcz.pl
- Unia Leszno dokonała niemożliwego! Trener skomentował spektakularny powrót [Wideo]
- Żużel. Gwiazdy przyjadą do Ostrowa! Ujawniono pierwsze nazwiska na liście
- DMPJ. Wilki Krosno najlepsze w Lublinie! Świetny występ Pawełczaka
- Tauron SEC w Pardubicach. Znamy listę startową ostatniej rundy
- Polonia Bydgoszcz nie wytrzymała ciśnienia „Nie da się ukryć, że zaczęło się robić nerwowo”