Przejdź do treści
Aktualności

Przedłużenia umów i nowy duński talent – zaczynamy drugi tydzień transferów!

Przedłużenia umów i nowy duński talent – zaczynamy drugi tydzień transferów!

Autor: Redakcja

Przedłużenia umów i nowy duński talent – zaczynamy drugi tydzień transferów!

Betard Sparta Wrocław na dobry początek tygodnia ogłosiła przedłużenie umów z obiecującymi juniorami – braćmi Curzytkami.  To ważna wiadomość dla wrocławskich kibiców, w obliczu zakończenia wieku juniorskiego przez Gleba Czugunowa. Starszy z  braci – Michał Curzytek , w minionym sezonie przebijał się do wyjściowego składu Betard Sparty i w całym sezonie zaliczył 29 wyścigów w 11 meczach. Osiągnął w nich średnią 0,586, a także kilkukrotnie swoją jazdą pokazał, że cały czas drzemie w nim niemały potencjał. Młodszy z braci – Bartosz Curzytek, nadal czeka na debiut w PGE Ekstralidze.

Kenneth Bjerre zgodnie z przewidywaniami pozostaje w grudziądzkich barwach. Duńczyk do swojego aktualnego zespołu dołączył przed sezonem 2019 po spadku jego byłego teamu – Unii Tarnów. W ubiegłym sezonie bardzo dobrze spisywał na się na domowym owalu. Brakowało jednakże jego punktów w meczach wyjazdowych, przez co nie był w pełni jednym z liderów zespołu, czego od niego oczekiwano. Średnia 1,786 to wynik, który musi w przyszłym sezonie poprawić, żeby Grudziądzanie mogli myśleć o spokojnym utrzymaniu w najlepszej lidze świata.

W gronie pozostających w swoich klubach znalazł się także Aleksandr Łoktajew, który parafował umowę na kolejny sezon z Orłem Łodź. Reprezentant Ukrainy był mocnym punktem zespołu w minionej kampanii. Ze średnią 2,111 był drugim najlepszym zawodnikiem Orła. Jeżeli kolejny rok będzie miał przynajmniej równie dobry, to jego drużyna ponownie będzie miała duże szanse na powalczenie o wysoką lokatę w tabeli. Niemniej nadal czekamy na kolejne ruchy działaczy, gdyż póki co niewiele informacji odnośnie transferów i kontraktów pojawiło się ze strony łódzkiego klubu.

Tobiasz Musielak podejmuje próbę wywalczenia miejsca w składzie w ekstraligowym już eWinner Apatorze Toruń. Najlepszy polski zawodnik eWinner 1. Ligi przedłużył umowę z torunianami i chce raz jeszcze spróbować swoich sił na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Jego atut w postaci atomowych startów to coś, co bardzo przyda się Aniołom, gdyż w ostatnich sezonach brakowało w Toruniu zawodników o tym profilu. „Tofik” musi jednak zanotować progres w porównaniu z ostatnimi występami w PGE Ekstralidze, jeżeli chce się w niej utrzymać na dłużej. Nieudany rok najprawdopodobniej skaże go kolejny raz na występy w pierwszej lidze.

Benjamin Basso to kolejny duński talent, który będzie miał szansę zaistnieć na polskich torach. 19-letni zawodnik parafował umowę ze SpecHouse PSŻ Poznań.  W 2015 roku nowy nabytek Skorpionów zdobył brązowy medal w FIM Youth Gold Trophy. Ten kontrakt to zabezpieczenie poznaniaków na przyszłość w obliczu nowych przepisów. Benjamin Basso jest młodym zawodnikiem, mającym przed sobą kilka sezonów jazdy jako U-24. Jeżeli jego talent przełoży się na wyniki, to będzie miał szansę na pójście drogą Marcusa Birkemose, na którego zamierza postawić w nowym sezonie Moje Bermudy Stal Gorzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *