Żużel - Best Speedway Tv

Prezydent Leszna apeluje do PGE Ekstraligi o niezarzynanie samorządów! -"Nie jesteśmy instytucją charytatywną" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Prezydent Leszna

Prezydent Leszna apeluje do PGE Ekstraligi o niezarzynanie samorządów! -„Nie jesteśmy instytucją charytatywną”

Prezydent Leszna apeluje do PGE Ekstraligi o niezarzynanie samorządów! -„Nie jesteśmy instytucją charytatywną”

W tych, że ciężkich czasach coraz więcej mówi się o nowych ulepszeniach infrastrukturalnych w polskim żużlu. Pierwszym, ważnym tematem, to oczywiście oświetlenie. Władze PGE Ekstraligi oczekują, że wyższy standard oświetlenia pojawi się w Lesznie. Łukasz Borowiak, prezydent Leszna, przekazuje, że te wymagania są absurdalne, czy ma racje?

Kinga Sylwestrzak w nowej stacji, ale wciąż przy żużlu

W Lesznie po dłuższej dyskusji, na temat, czy konieczna jest budowa odwodnienia liniowego, ostatecznie dopięto inwestycje. Po tej budowie nagle na horyzoncie pojawia się kolejna. Pojawił się kolejny problem, oświetlenia, gdzie jak prezydent Leszna podkreśla, jest to absurdalne.

Wydaje mi się, że brakuje dyskusji na poziomie Ekstraligi i samorządów. W końcu są to nasze stadiony miejskie. Jeśli ten dialog by był, to moglibyśmy dyskutować. Jesteśmy zaskakiwani kolejnymi komunikatami. Nie jesteśmy instytucją charytatywną, aby wydawać tyle pieniędzy na wytyczne Ekstraligi. Co roku delegaci pojawiają się na stadionie, więc to nie są tylko odwodnienie, oświetlenie, ale też drobne remonty infrastruktury stadionowej. […] Mojej zgody na to nie ma. Ktoś prowadzi ten biznes, ale my jesteśmy traktowani jak instytucja charytatywna, która musi znaleźć kolejne kilka milionów na wytyczne. One nie są dyskutowane i to jest największy problem. Głos prezydentów jest niesłyszalny – mówił Łukasz Borowiak w Magazynie Radia Elka.

Według aktualnych wytycznych, w PGE Ekstralidze wymagane jest oświetlenie na poziomie 1800 luxów. Na tak wysokim standardzie zależy telewizji. Jak się okazuje w Lesznie posiadają oświetlenie o niższym natężeniu, niż wymagana ilość luxów.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Z UDZIAŁEM ROBERTA DOWHANA – kliknij TUTAJ

fot. Bartek Glapiak

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×