Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Prezes Leśniak o walce o utrzymanie: Na samą myśl można dostać gęsiej skórki

Prezes Leśniak
Fot. Grzegorz Leśniak

Autor: Jakub Bielak

Prezes Leśniak o walce o utrzymanie: Na samą myśl można dostać gęsiej skórki

Grzegorz Leśniak był obecny na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem Cellfast Wilków Krosno z Betard Spartą Wrocław. Prezes krośnieńskiego klubu wypowiedział się o najbliższych wyzwaniach przed jego drużyną, a także o walce o utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Zostań żużlowcem amatorem! Piraci Gdańsk zapraszają wszystkich fanów „czarnego sportu”

Aż prosi się, by co najmniej ten jeden z meczów z tą wielką trójką rozstrzygnąć na naszą korzyść. Są ku temu predyspozycje, tam też są ludzie, mają tyle samo nóg i rąk, jak nasi zawodnicy. Mieliśmy znakomity kwiecień w wykonaniu naszej drużyny. Później przyszedł maj nieco gorszy i teraz liczymy, że w drugiej połowie czerwca ta sytuacja znów wróci do tej „kwietniowej. – tak ocenił dotychczasowe poczynania swojej ekipy prezes Cellfast Wilków.

Terminarz PGE Ekstraligi ułożył się tak, że decydujący o utrzymaniu mecz może odbyć się w ostatniej kolejce. Wówczas do Krosna przyjedzie Fogo Unia Leszno. Sytuacja w tabeli może ułożyć się tak, że obie ekipy będą miały tyle samo punktów na swoim koncie, przystępując do tego spotkania.

Na samą myśl o tym, że mecz Krosno-Leszno może decydować o tym, kto zajmie to siódme miejsce, czy też miejsce bezpieczne, a kto opuści PGE Ekstraligę, można dostać gęsiej skórki. Nie mam nic przeciwko, aby ziścił się taki scenariusz, żebyśmy do 6 sierpnia żyli w takim oczekiwaniu, co się będzie wówczas działo na krośnieńskim stadionie […] Jeśli do tego dojdzie, będzie to arcyciekawe spotkanie, ale do tego meczu jeszcze sporo czasu […] Bardzo dużo się może wydarzyć w dolnych rejonach tabeli.

Prezes Leśniak zamyka też temat toru w Krośnie. Podkreśla, że zawody przerwać mogą tylko fatalne warunki pogodowe w jego trakcie, co wydarzyłoby się w każdym innym miejscu. Krośnieński owal ma od tej pory być już wyłącznie obiektem sportowych emocji.

Nie ma już innego rozwiązania, niż skupienie się na czysto sportowej rywalizacji, chyba że jakieś tornado atmosferyczne w trakcie meczu będzie przechodzić nad torem. Wówczas wszędzie byłyby problemy. Tor został już oczyszczony z tej gruboziarnistej nawierzchni. Za nami kilka zawodów. Nikt nie wyraził żadnego negatywnego zdania. Wszystkie opinie są bardzo pozytywne.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *