Żużel - Best Speedway Tv

Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Odrabiamy zaległości [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Odrabiamy zaległości [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Spis treści

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Odrabiamy zaległości [ZAPOWIEDŹ]

W czwartkowe popołudnie na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy rozegrane zostanie zaległe spotkanie 5. kolejki 1. Ligi żużlowej pomiędzy Abramczyk Polonią Bydgoszcz i Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Do tej pory drużyna gospodarzy odjechała pięć spotkań, w których zgromadziła 6 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Z kolei drużyna gości odjechała sześć meczów, z których dwa udało się wygrać, co przełożyło się na dorobek 4 punktów i przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Gdzie i kiedy żużel? Żużlowy Plan Tygodnia w BsTV (01 -08.06.2023)

Drużyna Eryka Jóźwiaka zaliczyła dobry początek sezonu, zwycięstwo na domowym torze z Arged Malesą Ostrów i wyjazdowy triumf z H. Skrzydlewską Orzeł Łódź mogły dać podstawy do pozytywnego spojrzenia na dalszą część sezonu. Niestety po dwóch wygranych przyszły cztery porażki, w tym dwie na domowym torze. Można zaryzykować stwierdzenie, że sytuacja ekipy z trójmiasta jest nieciekawa i może być trudno o jej poprawę na torze w Bydgoszczy. W awizowanym zestawieniu gości zabrakło miejsca dla Madsa Hansena, którego średnia biegopunktowa to 1,833, w jego miejsce pod numerem 4. pojawił się Keynan Rew, który wcześnie startował z numerem 8.

Gospodarze po wygranym, aczkolwiek niezbyt przekonującym meczu przeciwko Invest House Plus PSŻ Poznań będą chcieli pokazać, że nabierają wiatru w żagle i ich postawa będzie już tylko lepsza. Kierownictwo Polonii ma kilka powodów do zmartwień. W zeszły czwartek w Anglii David Bellego zaliczył upadek, po którym nie był w stanie kontynuować meczu, diagnoza wskazała na wstrząśnienie mózgu. Również w Anglii podczas pojedynku Peterborough Panter z Leicester Lions, urazu doznał Benjamin Basso. W pierwszej serii startów Duńczyk dostał kamieniem w dłoń, co spowodowało powstanie obrzęku uniemożliwiającego dalsze starty. Pocieszający może być fakt, że Basso wystąpił w środowym spotkaniu ligi duńskiej, jednak wywalczył tylko 3 punkty i 2 bonusy.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Daniel Kaczmarek
2. Nicolai Klindt
3. Norbert Kościuch
4. Keynan Rew
5. Michael Jepsen Jensen
6. Miłosz Wysocki
7. Seweryn Orgacki
8.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Daniel Jeleniewski
10. Szymon Szlauderbach
11. Kenneth Bjerre
12.
13. Andreas Lyager
14. Wiktor Przyjemski
15. Olivier Buszkiewicz
16.

Reklamy

Godzina rozpoczęcia: 18:00 | Transmisja: Canal+Sport 5 17:55.

Fot. Tomasz Rosochacki/Wybrzeże Gdańsk

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×