Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Piotr Żyto przed derbami: „Jak odpalą wszyscy, to będzie dobrze”

Piotr Żyto przed derbami: „Jak odpalą wszyscy, to będzie dobrze”

Autor: Jakub Żak

Piotr Żyto przed derbami: „Jak odpalą wszyscy, to będzie dobrze”

W niedzielę na stadionie w Zielonej Górze odbędą się 101. Derby Ziemi Lubuskiej, w których Falubaz podejmie Moje Bermudy Stal Gorzów. Przed tym spotkaniem krótkiego komentarza udzielił dla nas trener gospodarzy Piotr Żyto.

Nie ma bardziej elektryzujących derbów niż te. Ważne jest, aby zespół był odpowiednio nastawiony przed takim spotkaniem, o czym dobrze wie trener Falubazu – „My do każdego meczu podchodzimy jednakowo. Wiadomo, że to są derby i jest to mecz specyficzny, ale przygotowujemy się normalnie. Z tyłu głowy gdzieś jest, że to są derby i nie ma przelewek, więc trzeba walczyć nawet na 200%”.

Zbliżający się mecz będzie pierwszymi derbami bez kibiców, do czego odniósł się Piotr Żyto – „Jest nam przykro, że tych kibiców nie ma, gdy są na stadionie, to jest ogień, a zwłaszcza na derbach. Zupełnie inaczej jeździ się z kibicami niż na pustych stadionach. My też jeździmy dla kibiców, a nie dla samych siebie. Mam nadzieję, że tak jak w poprzednich meczach będą nas wspierać spoza stadionu”.

Czego brakuje aktualnie Falubazowi i gdzie drużyna wypatruje swoich rezerw? – „Jak odpalą wszyscy, to będzie dobrze. Kontuzja Piotra Protasiewicza wytrąciła go z równowagi. Myślę, że jak będzie w pełni gotowy, to jego jazda będzie zupełnie inna”.

fot. zuzel.falubaz.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *