Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Piotr Pawlicki o odejściu z Unii Leszno! Wskazuje powód odejścia

Piotr Pawlicki

Autor: Edyta Wojdeł

Piotr Pawlicki o odejściu z Unii Leszno! Wskazuje powód odejścia

Jak powszechnie wiadomo Piotr Pawlicki w kolejnym sezonie 2023 nie będzie już jeździł dla leszczyńskich Byków. Istnieje prawdopodobieństwo, że wychowanek Fogo Unii Leszno reprezentować będzie barwy Betard Sparty Wrocław.

Po pierwszym meczu ćwierćfinałowym PGE Ekstraligi, w którym Fogo Unia Leszno podejmowała na domowym owalu Motor Lublin, Piotr Pawlicki oficjalnie ogłosił swoje odejście z macierzystego klubu. Niedługo potem tło całej sytuacji, na antenie Eleven Sport 1, w programie Magazyn PGE Ekstraligi, przybliżył trener leszczyńskich Byków – Piotr Baron.

– O przenosinach Piotrka dowiedziałem się w okolicach 2-3 lipca. Piotrek do mnie zadzwonił i powiedział mi, że na pewno zmieni klub, natomiast nie powiedział, gdzie przejdzie.

Ze słów Piotra Barona można śmiało wywnioskować, że odejście wychowanka jest dużym ciosem zarówno dla samego trenera, który o współpracy z żużlowcem wypowiadał się bardzo pochlebnie

– Jestem w Lesznie szósty rok i miałem możliwość pracować z Piotrkiem od początku. Na pewno szkoda chłopaka, bo to świetny zawodnik. Pokazywał nieraz, że w momentach kiedy był bardzo potrzebny, spełniał swoją rolę w stu procentach. Oczywiście zdarzały się też gorsze momenty, ale każdy takie w swojej karierze ma.

Jak i dla całej drużyny, na której decyzja ta również odbiła swoje piętno.

– Strata Piotrka jest bardzo dużą stratą dla Unii Leszno. Strasznie ciężko utrzymać drużynę. Większość w drużynie wie, że ważne ogniwo z zespołu odchodzi. To ma bardzo duży wpływ na wynik.

Wczoraj 28.08 odbyło się ćwierćfinałowe spotkanie rewanżowe pomiędzy Motorem Lublin a Fogo Unią Leszno. Leszczyńskie Byki tym razem w roli gościa na lubelskim owalu, chociaż mecz rozpoczęły w zasadzie nie najgorzej, to zakończyły go niestety aż dwunastopunktową porażką. Wynik ten oraz wyniki pozostały wczorajszych spotkań rewanżowych PGE Ekstraligi sprawił, że dla zawodników z Leszna sezon został zakończony właśnie na tym etapie rozgrywkowym.

W trakcie meczu na antenie Eleven Sports1 głos zabrał między innymi Piotr Pawlicki, dla którego był to ostatni występ w leszczyńskich barwach. Zawodnik nie ukrywał, że mimo wcześniejszej porażki na własnym torze, zespół z Leszna i tak żywił nadzieję na awans do półfinałów fazy play off.

– Liczyliśmy na awans ale końcówka należała do Motoru.

Wychowanek Fogo Unii Leszno ma za sobą mało barwny sezon. W klasyfikacji PGE Ekstraligi zajmuje dwudziestą pierwszą pozycję. W szesnastu meczach łącznie zdobył sto trzy punkty i osiem bonusów, a jego średnia biegowa wynosi 1.820. Na sześćdziesiąt jeden odjechanych biegów wygrywał siedemnastokrotnie. Pawlicki na antenie dobrze wypowiadał się o macierzystym klubie, ale podkreślał swoje zapotrzebowanie na zmiany, które ma być elementem budowania dużo lepszych osiągnięć niż te z bieżącego sezonu.

W Lesznie niczego mi nie brakowało. Wiele zawdzięczam wszystkim tym, z którymi współpracowałem. Tyle, że teraz potrzebuję świeżości. Wierzę, że to wypali. Chciałbym wreszcie wrócić do formy, jaką kiedyś reprezentowałem w Unii. Na razie widzę u siebie duże braki w jeździe na motocyklu.

Bywało nie raz, że zmiana otoczenia faktycznie ułatwiała zawodnikom wyjście z tak zwanego „zastoju” w karierze. Czy tak będzie również w przypadku Piotra Pawlickiego? Tego dowiemy się dopiero w kolejnym sezonie.

fot. Michał Szmyd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *