Żużel - Best Speedway Tv

PGE Ekstraliga. Czy będzie pewna wygrana „Lwów”? Tauron Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

PGE Ekstraliga. Czy będzie pewna wygrana „Lwów”? Tauron Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ]

gdzie oglądać sec

PGE Ekstraliga. Czy będzie pewna wygrana „Lwów”? Tauron Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielę (11 czerwca) w Częstochowie dojdzie do trzeciego spotkania 9. kolejki PGE Ekstraligi. Miejscowy Tauron Włókniarz Częstochowa podejmie Fogo Unię Leszno. Zdecydowanymi faworytami tego starcia wydają się być gospodarze.

Gdzie oglądać żużel w niedzielę? Plan transmisji telewizyjnych

Rozpędzeni częstochowianie z pewnością będą chcieli osiągnąć czwarte z rzędu zwycięstwo. Leszczynianie z kolei na pewno zamierzają postawić się wyżej notowanym przeciwnikom, choć ponownie do ligowego pojedynku przystąpią mocno osłabieni.W bieżącym roku „byczą” ekipę prześladuje ogromny pech w postaci absencji zawodników. Jeszcze w kwietniu kontuzji nabawił się Chris Holder. W następnym miesiącu to samo spotkało Nazara Parnitskyi’ego oraz Grzegorza Zengotę. Ponadto, w meczu przeciwko ebut.pl Stali Gorzów, mocno poobijał się Janusz Kołodziej, który zrezygnował z dalszego udziału w tej potyczce.

Popularny „Koldi” podobnie uczynił podczas czwartkowego (8 czerwca) finału Canal+ ONLINE Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rzeszowie. Lider Unii zakończył udział w tych zawodach po dwóch biegach, w których nie zdobył „oczek”. Kołodziej jest widoczny w awizowanym składzie gości na niedzielną rywalizację na „Arenie zielona-energia.com” i – jak na razie – nic nie wskazuje na to, aby miał w niej nie wystartować.

Mecz ten to będzie również okazja do spotkania się ze starymi, dobrymi znajomymi. W drużynie, prowadzonej przez Piotra Barona, startują obecnie byli zawodnicy częstochowskich „Lwów”. Są to Adrian Miedziński i Bartosz Smektała. Pierwszy reprezentował „biało-zielone” barwy w latach 2018-2019. Drugi zaś zdobywał punkty dla Włókniarza w dwóch poprzednich sezonach (2021-2022).Jeśli chodzi o zespół z Częstochowy, trener Lech Kędziora wystawił optymalne zestawienie na czele z Leonem Madsenem i Mikkelem Michelsenem. Pod Jasną Górą liczą z pewnością także na dobrą postawę polskich seniorów, a więc Maksyma Drabika, Kacpra Woryny i Jakuba Miśkowiaka. Wśród kibiców Włókniarza zaistniała obawa co do startu ostatniego z wymienionych żużlowców w niedzielne popołudnie.Miśkowiak miał pojechać we wspomnianej pierwszej rundzie finałowej IMP w Rzeszowie. Jednak przed tym turniejem wysłał do organizatorów zwolnienie lekarskie, w związku z czym „Miśka” nie zobaczyliśmy w czwartkowy wieczór w stolicy Podkarpacia. Głos w sprawie niespełna 22-latka zabrał na sobotniej, przedmeczowej, konferencji prasowej menadżer „Biało-Zielonych”, Jarosław Dymek. Członek sztabu szkoleniowego „Lwów” zapewnił, że występ Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów sprzed dwóch lat w najbliższym spotkaniu najwyższej klasy rozgrywkowej nie jest zagrożony.


W teamie gospodarzy doszło do kolejnych roszad na pozycjach juniorskich. Tym razem młodzieżową parę Tauron Włókniarza stanowić będą Kacper Halkiewicz, a także Kajetan Kupiec.

Start do pierwszego wyścigu nastąpi o godzinie 16.30.

Reklamy


Tauron Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Kacper Halkiewicz
15. Kajetan Kupiec
16.

Fogo Unia Leszno:
1. Bartosz Smektała
2. Janusz Kołodziej
3. Maurice Brown
4. Jaimon Lidsey
5. Adrian Miedziński
6. Damian Ratajczak
7. Antoni Mencel
8.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×