Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Patryk Dudek zakażony koronawirusem!

Patryk Dudek zakażony koronawirusem!

Autor: Jakub Żak

Patryk Dudek zakażony koronawirusem!

Lider Falubazu Zielona Góra 19 marca otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, zawodnik został poddany izolacji. Klub informuje, że Patryk Dudek nie miał kontaktu z resztą drużyny, sztabem szkoleniowym ani pracownikami klubu.

„Zakażenie przechodzę łagodnie, jestem w dobrej formie i mam nadzieję, że szybko się z tym uporam – powiedział dla falubaz.com Patryk Dudek.

Prezes klubu zapowiada, że nie ma zamiaru ryzykować i planuje przeprowadzenie kolejnych testów – „Trzymamy kciuki za Patryka! Mimo że nasi zawodnicy od dawna funkcjonują w reżimie sanitarnym i przestrzegają zasad, chcemy wykluczyć potencjalne ryzyko. Dlatego w najbliższym tygodniu drużyna ponownie przejdzie testy na obecność koronawirusa, tak jak to się odbyło przed zgrupowaniem w Świnoujściu” – powiedział prezes Falubazu Wojciech Domagała.

Sezon jeszcze się nie zaczął, a już drugi zawodnik PGE Ekstraligi otrzymał test pozytywny wynik testu (zarażony jest również Artiom Łaguta). Najprawdopodobniej oboje wyzdrowieją do startu PGE Ekstraligi, ale ominie ich kluczowa część okresu przygotowawczego.

W imieniu swoim i redakcji BestSpeedwayTV życzę Patrykowi dużo zdrowia i szybkiego powrotu na tor.

źródło cytatów: falubaz.com

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *