Po dniach strachu pojawiły się pierwsze sygnały nadziei
Patryk Budniak jest stopniowo wybudzany. Klub przekazał nowy komunikat
Ultrapur Omega Gniezno przekazała kolejne informacje dotyczące stanu zdrowia Patryka Budniaka. Po ostatnich niezwykle trudnych dniach pojawiły się pierwsze ostrożnie pozytywne sygnały ze szpitala w Poznaniu.
W czwartkowe popołudnie klub Ultrapur Omega Gniezno opublikował nowy komunikat dotyczący stanu zdrowia Patryka Budniaka. To właśnie na takie informacje od kilku dni czekało całe środowisko żużlowe.
Jak przekazano, młody zawodnik jest stopniowo wybudzany ze śpiączki farmakologicznej i reaguje na kontakt z bliskimi. To pierwsze bardziej optymistyczne informacje od momentu dramatycznego wypadku podczas meczu Krajowej Ligi Żużlowej.
Bardzo ważna jest również kolejna wiadomość przekazana przez klub. Pojawiły się pierwsze sygnały dotyczące czucia w nogach, co daje nadzieję w dalszej walce o zdrowie zawodnika po poważnej operacji kręgosłupa.
Patryk Budniak nadal pozostaje pod stałą opieką lekarzy, a klub zapowiedział dalsze informowanie kibiców o kolejnych etapach leczenia.
W Gnieźnie i całym żużlowym środowisku wciąż trwa ogromna mobilizacja wsparcia dla młodego zawodnika oraz jego rodziny. Aktywna pozostaje zbiórka środków na leczenie i rehabilitację, a kolejne kluby, zawodnicy i kibice cały czas włączają się w pomoc.
To pierwszy komunikat od kilku dni, który przyniósł kibicom odrobinę ulgi po dramacie, jaki rozegrał się na torze w Gnieźnie.



- Żużel. Mógł jeździć wyżej. Przanowski podjął zaskakującą decyzję
- Żużel. Długo czekał na swoją szansę. Po biegu nie ukrywał emocji
- Żużel. Wyłączył telefon i zniknął. Kołodziej opowiedział o najtrudniejszym okresie
- Fenomenalny Lambert to za mało. Unia Leszno za „trzy” z mistrzem Polski
- Żużel. Motor miał problemy tylko na początku. Później kontrolował wszystko