Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Osłabiona Stal Gorzów kontra częstochowskie Lwy

Osłabiona

Autor: Aleksandra Gucia

Osłabiona Stal Gorzów kontra częstochowskie Lwy

W najbliższą niedzielę w 5. kolejce PGE Ekstraligi na stadionie Edwarda Jancarza podopieczni trenera Stanisława Chomskiego podejmą drużynę z Częstochowy.

278704905 482856080299659 9211558235442849119 n

Gospodarze do tego spotkania przystąpią bez Szymona Woźniaka. Jest to spore utrudnienie dla gorzowskiej drużyny, ponieważ w ostatnim czasie Woźniak spisywał się znakomicie i był mocnym punktem zespołu. 29-latka zastąpi Wiktor Jasiński. Na pewno nie jest to wymarzony numer startowy dla  21-latka. Wychowanek klubu z miasta nad Wartą ma przed sobą ciężkie zadanie, jednak w zeszłym sezonie w meczu z Włókniarzem Wiktor zaliczył solidny występ.

Kto wie, może Jasiński powtórzy wynik z zeszłego sezonu. Fani żółto-niebieskich  liczą na wysokie zdobycze punktowe Andersa Thomsena oraz Martina Vaculika. Świetnie w gorzowską drużynę wpasował się Patrick Hansen. Który z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej. Liderem gospodarzy jest bez wątpienia Bartosz Zmarzlik. Na ten moment jest najlepszym żużlowcem w PGE Ekstralidze. Formację młodzieżową w Stali Gorzów stanowią Jakub Stojanowski i Mateusz Bartkowiak, miłośnicy gorzowskiej Stali liczą na punkty juniorów.

W bardziej komfortowej sytuacji jest zespół Lecha Kędziory. Częstochowianie są podbudowani zwycięstwem na własnym torze z Wrocławiem. W częstochowskiej ekipie słabo spisuje się Jonas Jeppesen, jednak kto wie, być może na stadionie Edwarda Jancarza nastąpi przełamanie? Dobrze na gorzowskim owalu czuje się Kacper Woryna. Najskuteczniejszym żużlowcem Włókniarza jest Leon Madsen.

279219768 482857820299485 3848565082770286702 n
Zawodnicy Stali Gorzów podczas ostatniego meczu w Grudziądzu

Duńczyk bardzo dobrze zaczął sezon i obecnie znajduje się na trzecim miejscu w rankingu PGE Ekstraligi. Solidnym punktem drużyny spod Jasnej Góry jest Fredrik Lindgren. Pod numerem drugim pojedzie  Bartosza Smektała. Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki to mocna para młodzieżowa.

Ciężko wskazać zwycięzcę tego meczu. Brak Szymona Woźniaka w składzie to spore osłabienie dla miejscowych. Jednak żużel to sport nieprzewidywalny. Pewne jest jedno, emocji nie zabraknie! Kto wygra? Czy Jonas Jeppesen przełamie się? Ile punktów zdobędzie Wiktor Jasiński? Który żużlowiec zdobędzie najwięcej punktów? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w niedzielne popołudnie.

Awizowane składy

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Kacper Woryna
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Moje Bermudy Stal Gorzów
9. Wiktor Jasiński
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Patrick Hansen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Jakub Stojanowski

Reklamy

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×