Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Najlepsza okazja dla Włókniarza na przełamanie! Wilki przyjeżdżają do Częstochowy [ZAPOWIEDŹ]

Włókniarza
Fot. Włókniarz Częstochowa

Autor: Dawid Ociepa

Najlepsza okazja dla Włókniarza na przełamanie! Wilki przyjeżdżają do Częstochowy [ZAPOWIEDŹ]

Obie drużyny znajdują się aktualnie na zupełnie innych biegunach, niż zapowiadano przed sezonem. TAURON Włókniarz Częstochowa znajduje się na szóstym miejscu w tabeli, a na domiar złego w obecnym sezonie nie wygrał jeszcze żadnego spotkania. Wilki natomiast mają dwa punkty więcej i piastują czwartą pozycję w PGE Ekstralidze.

Gdzie i kiedy żużel? – Żużlowy Plan Tygodnia w BsTV (05.-11.2023)

Niemniej nadal faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu są Częstochowianie. Na trudnym terenie we Wrocławiu zawodnicy Włókniarza byli w kontakcie z rywalem przez całe spotkanie, a do zwycięstwa zabrakło im tylko dwóch punktów.

Krośnianie natomiast są na fali po wygraniu dwóch trudnych domowych spotkań – z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń i ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. W znakomitej formie między innymi jest Vaclav Milik i Jason Doyle.

Mecz 5. kolejki Najlepszej Żużlowej Ligi Świata będzie też okazją dla Mateusza Świdnickiego na przywołanie sobie pięknych wspomnień z owalu przy ul. Olsztyńskiej. Wychowanek Włókniarza z klubem zdobył w ubiegłym roku brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski, a w drużynie juniorskiej dwa razy wygrał Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów.

Być może to on będzie asem w rękawie Janusza Stachyry. Zawodnik U-24 Wilków zawsze na torze w Częstochowie prezentował się świetnie, a jego numer startowy może ułatwić mu zdobycie dobrego wyniku.

Reklamy

W awizowanym składzie TAURON Włókniarza brakuje Franciszka Karczewskiego. Podstawowy junior biało-zielonych nie ma za sobą najlepszych tygodni. Możemy jednak zauważyć przebłyski dobrych wyników, gdyż w ostatnim spotkaniu przeciwko U24 Beckhoff Sparcie Wrocław w Ekstralidze U-24 zdobył czysty komplet.

Awizowane składy:


TAURON Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Kacper Woryna
11. Maksym Drabik
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Kajetan Kupiec
15. Szymon Wolski

Cellfast Wilki Krosno:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Vaclav Milik
3. Jason Doyle
4. Mateusz Świdnicki
5. Andrzej Lebiediew
6. Krzysztof Sadurski
7. Denis Zieliński

Mecz rozpocznie się w piątek 5 maja o godzinie 18:00. Transmisję na żywo z zawodów przeprowadzi stacja Eleven Sports 1.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×