Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Nowy król Gniezna wygrał w niedzielę tylko dwa biegi [RELACJA]

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Nowy król Gniezna wygrał w niedzielę tylko dwa biegi [RELACJA]

W niedzielne popołudnie sezon żużlowy zakończyli również w Gnieźnie. W pierwszej stolicy Polski odbył się Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Zawody rozgrywane były w formule z cyklu Speedway Grand Prix, tj. po rundzie zasadniczej o końcowej klasyfikacji decydowały półfinały i finał. Dzięki świetnej dyspozycji w ostatniej fazie turnieju zwyciężył Patryk Wojdyło.

Początek zawodów należał do ogłoszonych dzisiaj jako zawodników miejscowego Startu w sezonie 2024 Kevina Fajfera oraz Huberta Łęgowika. Po pierwszym słabszym starcie dorównał im również Jakub Jamróg. To ta trójka do spółki z Kacprem Gomólskim przewodziła stawce po trzech seriach. Runda zasadnicza padła ostatecznie łupem Jamroga.

Patryk Wojdyło wszedł do półfinałów z ostatniego premiowanego awansem miejsca z ośmioma punktami na koncie. Swój dalszy udział w zawodach uratował w ostatnim biegu, w którym zdobył swoje pierwsze zwycięstwo. Półfinały wygrywali Kevin Fajfer oraz Kacper Gomólski, jednak w biegu o podział miejsc na podium ponownie zaskoczył Wojdyło, który stał na niekorzystnym trzecim polu. Za jego plecami do mety przyjechali Kacper Gomólski oraz Jakub Jamróg.

Wyniki Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie

NrNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Patryk Wojdyło211132313
2Kacper Gomólski322213215
3Jakub Jamróg133332116
4Kevin Fajfer331123013
5Robert Chmiel23033112
6Timo Lahti20232110
7Szymon Szlauderbach22232d11
8Hubert Łęgowik3132w09
9Zbigniew Suchecki113218
10Marko Lewiszyn0231w6
11Damian Ratajczakd02136
12Kevin Juhl Pedersen120216
13Marcin Nowak300025
14Nazar Parnicki131005
15Ricards Ansviesulis011002
16Patryk Budniakt00011
R1Jędrzej Chmura00

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *