Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Wywiady

Norick Bloedorn o tym, dlaczego wybrał jazdę dla ROW-u Rybnik

Norick Bloedorn
Fot. Taylor Lanning

Autor: Marcin Boroch

Norick Bloedorn o tym, dlaczego wybrał jazdę dla ROW-u Rybnik

Nowy nabytek 1. ligowego ROWu Rybnik, Norick Bloedorn udzielił wywiadu na łamach klubowej strony internetowej. Zdradza między innymi, dlaczego wybrał ofertę klubu z województwa śląskiego.

Niezwykle utalentowany junior z Niemiec, Norick Bloedorn był obiektem zainteresowań większości zespołów na zapleczu PGE Ekstraligi. Z wiadomych przyczyn, pewne było, że mimo wieku juniora po zmianie barw klubowych będzie mógł jeździć jako zawodnik do lat 23, bowiem przepisy w Polsce zabraniając posiadania drużynie polskiej młodzieżowca zagranicznego. Ze wszystkich możliwych dla siebie ofert – 20-latek zdecydował się zasilić szeregi ROWu Rybnik, który jak pamiętamy w zakończonych rozgrywkach, zajął 2. miejsce, po przegranej batalii finałowej z Falubazem Zielona Góra. O tym, czemu zdecydował się wybrać ofertę klubu z województwa śląskiego, opowiedział na łamach klubowych.

Od początku było dla mnie jasne, że chcę ponownie pojechać w 1 Lidze. Poziom tej ligi na pewno jest bardzo dobry i sprzyja mojemu rozwojowi. Zawsze darzyłem ROW pewną sympatią. Ostatecznie zdecydowało przeczucie, że to będzie dobry wybór. Jak dotąd jestem bardzo zadowolony ze swojej decyzji – oznajmia Norick.

Mimo młodego wieku poprzedni sezon może zaliczyć do bardzo udany, gdyż notował średnio 6.25 pkt na mecz i 1.61 na bieg, co pozwoliło zająć w rankingu, 30. miejsce.

Oczywiście, że na pozycji U24 będzie trochę trudniej, ale chcę też dalej się rozwijać. Myślę więc, że mogę poprawić swoją średnią – dodaje.

Został również zapytany o to, czy w przypadku potencjalnego awansu do PGE Ekstraligi będzie chciał zostać w klubie, gdy władze będą tego chcieli.

Przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, że wylądowałem w ROW-ie, że dalej będę startował w pierwszej lidze. Rywalizacja na pozycji U24 jest dla mnie ważnym krokiem. Musimy poczekać i zobaczyć, jak sprawy się rozwiną. Oczywiście w pewnym momencie moim celem jest rywalizacja w Ekstralidze, więc wszystko jest otwarte. Teraz poczekam i zobaczę, jak potoczy się następny sezon, jak będę sobie radził, a następnie podejmę decyzje dotyczące tego, gdzie i jak powinna wyglądać moja przyszłość – odpowiada.

Niemiec zaznacza także, że oprócz występów w ROWie nadal będzie się ścigał w Anglii, co jest dla niego bardzo dużym doświadczeniem i pozwala szerzyć swoje umiejętności

Będę nadal ścigał się w Anglii, więc mogę tam zdobyć wiele doświadczenia wyścigowego. Anglia zapewniła mi jak dotąd duży postęp.

W zakończonym już sezonie bardzo wielu ekspertów i fanów upatrywało w Noricku Bloedronie jednego z kandydatów do medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata. Rzeczywistość jednak okazała się inna, bowiem Niemiec nawet nie zbliżył się do pozycji medalowych. W trzech rundach wywalczył zaledwie 21. oczek, co pozwoliło zająć 9. miejsce, tracąc do brązowego medalisty — Bartłomieja Kowalskiego drugie tyle. Nasz sąsiad z zachodu nie był zadowolony ze swojego występu w tej imprezie

Oczywiście. Wcale nie jestem zadowolony z wyniku w SGP2. Było po prostu zbyt wiele rzeczy, które nie pasowały do ​​siebie. Teraz muszę pracować i mieć nadzieję na lepszy wynik w przyszłym roku.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×