Żużel - Best Speedway Tv

Lider tabeli, Motor Lublin przyjeżdża do beniaminka, ostatniego zespołu PGE Ekstraligi | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Motor Lublin

Lider tabeli, Motor Lublin przyjeżdża do beniaminka, ostatniego zespołu PGE Ekstraligi

Lider tabeli, Motor Lublin przyjeżdża do beniaminka, ostatniego zespołu PGE Ekstraligi

6 kolejkę rozpoczynamy starciem drużyn z dwóch skrajnych końców ligowej tabeli PGE Ekstraligi. Srebrny medalista DMP 2021 – Motor Lublin przyjeżdża na teren beniaminka PGE Ekstraligi, Arged Malesa Ostrów, który nie zaznał smaku ligowych punktów w tym sezonie. Na domiar złego na torze w Ostrowie Wielkopolskim zabraknie krajowego lidera z sezonu 2021- Grzegorza Walaska.

dsc 5438 normal

Motor Lublin jako jedyna drużyna w obecnym sezonie PGE Ekstraligi wygrała wszystkie spotkania co stawia ich w świetle murowanych faworytów. Lublinianie wychodzą obronną ręką, nawet gdy są mocno osłabieni, w ostatnich spotkaniach musieli radzić sobie bez Dominika Kubery, który po groźnym upadku w 14. biegu meczu 3 kolejki musiał mieć przerwę w startach. Zawodnik powinien pojawić się na torze w Ostrowie Wielkopolskim. W zespole gości fenomenalnie spisuje się Maksym Drabik, który po rocznej przerwie wrócił do ligowego ścigania i prezentuje stabilną, wysoką formę.

Zawodnik pewnością będzie chciał sobie zrekompensować nieudany występ podczas 2. rundy FIM Speedway Grand Prix, gdzie wystąpił jako dzika karta, zdobywając zaledwie 4 punkty. W Warszawie podczas święta żużla w biegu finałowym doszło do upadku drugiego z zawodników Motoru Lublin, Mikkela Michelsena. Działacze zapewniają, że lider zespołu będzie gotowy na mecz w Ostrowie.

Gospodarze przystępują do walki o ligowe punkty osłabieni. Grzegorz Walasek, który w ostatnim meczu z aktualnym mistrzem Polski- Spartą Wrocław doznał złamania obojczyka i żeber przebywa na zwolnieniu lekarskim. W trakcie piątkowego spotkania będzie stosowane za niego zastępstwo zawodnika. Kibice zapowiadają wsparcie dla lubianego i popularnego Grega.

Arged Malesa Ostrów meczu na mecz wygląda coraz lepiej i wynik do końca nie obrazuje walki na torze. Mariusz Staszewski po raz pierwszy w składzie awizowanym umieścił Mateusza Błażykowskiego. Na pozycjach juniorskich trener zdecydował się awizować Jakuba Krawczyka i Sebastiana Szostaka.

Mecz Arged Malesa Ostrów- Motor Lublin 20.05.0222 roku, początek spotkania o godzinie 18. Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Transmisja będzie dostępna na kanale Eleven Sports 1. Jak ostatecznie będą wyglądały składy obu drużyn ? Tego dowiemy się w dzień meczowy, ponieważ trenerzy mają możliwość dokonywania jeszcze zmian, a niewiadomych jest sporo.

Awizowane składy:

Arged Malesa Ostrów:

 1. Oliver Berntzon
 2. Tomasz Gapiński
 3. Grzegorz Walasek
 4. Mateusz Błażykowski
 5. Chris Holder
 6. Jakub Krawczyk
 7. Sebastian Szostak

Motor Lublin:

 1. Mikkel Michelsen
 2. Fraser Bowes
 3. Jarosław Hampel
 4. Maksym Drabik
 5. Z/Z
 6. Wiktor Lampart
 7. Mateusz Cierniak

fot. Speedway Motor Lublin

Zostaw komentarz

0/100

×