Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Historyczny finał przy Alejach Zygmuntowskich. Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław

Motor Lublin

Autor: Aleksandra Bronisz

Historyczny finał przy Alejach Zygmuntowskich. Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław

Po 30 latach na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie kibice będą mogli oglądać walkę o Mistrzostwo Polski. Na lubelskim torze zmierzą się dwa najlepsze zespoły tegorocznego sezonu Ekstraligi, czyli Motor Lublin i Sparta Wrocław.

Jeżeli chodzi o gospodarzy to pod znakiem zapytania jest występ Grigorija Laguty. Rosjanin jest mocno poobijany po groźnym upadku w meczu półfinałowym z Gorzowem. Brak popularnego Griszy w finale to duże osłabienie dla lubelskiej drużyny. Jednak atutem gospodarzy jest mocna para juniorska, która już nie raz pokazała, że może rywalizować z najlepszymi. Po za tym świetna forma zawodnika u24- Dominika Kubery.

Dobre występy ma ostatnio również tegoroczny Mistrz Europy- Mikkel Michelsen. Jeżeli Motor pojedzie równo, jak ma to w zwyczaju to ma duże szanse na wygraną, zwłaszcza biorąc pod uwagę atut własnego toru. Lublinianie w tym sezonie nie przegrali ani razu przy Zygmuntowskich. Można powiedzieć, że Z5 stało się ich twierdzą. Czy tak pozostanie do samego konca?

Wrocławianie mają świetną passę. Od 13 meczów nie zaznali smaku porażki. Jest to najlepsza seria w historii klubu. Liderzy tego zespołu nie zawodzą. Maciej Janowski, Tai Woffinden i Artiom Laguta zdobywają za każdym razem ważne punkty dla drużyny i są trzonem tego zespołu.


Co ciekawe ostatnią porażkę Wrocławianie ponieśli właśnie w Lublinie. Czy historia się powtórzy? A może tym razem nauczą się na błędach? Chęć na mistrzostwo we Wrocławiu jest ogromna. Od 2017 roku wrocławska drużyna melduje się na podium w Mistrzostwach Polski, jednak od 2006 roku zawodnicy Sparty Wrocław nie zdobyli złota.

W tegorocznym finale Ekstraligi spotkały się zespoły z wielkimi ambicjami. Motor Lublin dla wielu zjawił się tu niespodziewanie. Przed sezonem celem tej drużyny były play-offy. Plan został zrealizowany, teraz Koziołki mogą sprawić niespodziankę. „Mogą” to kluczowe słowo, ponieważ w Lublinie nie ma presji na mistrzostwo. Inaczej wygląda to we Wrocławiu, gdzie od kilku lat chęć na złoto jest ogromna.

Czy zatem można powiedzieć, że Motor może, a Sparta musi?
Oby walka o mistrzostwo rozstrzygnęła się fair play podczas sportowej rywalizacji na torach.
Pierwsza odsłona tegorocznego finału najlepszej ligi świata już w czwartek 23 września o godzinie 20:00 w Lublinie.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:

 1. Tai Woffinden
 2. Gleb Chugunov
 3. Artem Laguta
 4. Mateusz Panicz
 5. Maciej Janowski
 6. Przemysław Liszka
 7. Michał Curzytek

Motor Lublin:

 1. Mark Karion
 2. Krzysztof Buczkowski
 3. Jarosław Hampel
 4. Grigorij Laguta
 5. Mikkel Michelsen
 6. Wiktor Lampart
 7. Mateusz Cierniak

Foto: Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×