Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Michał Curzytek bliski powrotu na tor. Zawodnik zabrał głos

Michał Curzytek
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Michał Curzytek bliski powrotu na tor. Zawodnik zabrał głos

Michał Curzytek w tym sezonie prezentował się z bardzo dobrej strony. 22-latek jest jednym z najskuteczniejszych zawodników w Ekstralidze U24, a ponadto dobrze punktował również w PGE Ekstralidze, gdzie pokazał swoją waleczność i to, że potrafi zdobywać punkty. Niestety w dalszych występach przeszkodziła mu kontuzja kostki, której doznał w Toruniu. Teraz żużlowiec NovyHotel Falubazu powraca.

Ostatnie spotkanie w najlepszej żużlowej lidze świata Curzytek odjechał 2 czerwca. Wtedy na torze pojawił się tylko raz, ponieważ na pierwszym łuku uczestniczył w bardzo groźnym upadku razem z Emilem Sajfutdinowem. Rosjanin z polskim paszportem wyszedł z kraksy bez szwanku. Gorzej było w przypadku żużlowca NovyHotel Falubazu, który doznał kontuzji wykluczającej go z jazdy na pewien czas.

Kibice mogli zastanawiać się, kiedy żużlowiec powróci na tor. Z Zielonej Góry nadciągają dobre wieści, gdyż Michał Curzytek jest już po konsultacjach lekarskich i może on być po nich pozytywnie nastawiony. Według lekarzy jego noga wygląda coraz lepiej i może on przygotowywać się już do pierwszych treningów po okresie absencji. Takie mają odbyć się w przyszłym tygodniu, o czym wspomniał Curzytek dla mediów klubowych Falubazu.

Lekarze ocenili, że noga jest w dobrej formie, co oznacza, że powoli mogę się przygotowywać do treningów. Jestem w kontakcie z Piotrem Protasiewiczem, z którym już ustaliłem plan treningów na następny tydzień. Cieszę się, że mogę wracać do jazdy – przyznał dobrze nastawiony Curzytek.

NovyHotel Falubaz Zielona Góra, jeszcze bez Michała Curzytka, w najbliższą niedzielę pojedzie w bardzo ważnym meczu. Na własnym stadionie zmierzą się z Fogo Unią Leszno, a starcie to przez wielu określane jest mianem jednego z najważniejszych w walce o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Zwycięstwo może dać zielonogórzanom względny spokój i możliwość większego skupienia się na walce o play-off.

żużel
Fot. Marta Astachow
MAAS 300424 32
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *