Lokomotiv rozjechał Polonię: Enea Polonia Piła – Optibet Lokomotiv Daugavpils [RELACJA]

Lokomotiv rozjechał Polonię – Enea Polonia Piła – Optibet Lokomotiv Daugavpils [RELACJA]
W spotkaniu otwierającym 8. rundę 2. ligi żużlowej Optibet Lokomotiv Daugavpils pokonał Enea Polonię Piła 57:33. Spotkanie pomimo opadów deszczu przed zawodami rozpoczęło się zgodnie z planem.
Start Gniezno z nową nazwą! Klub pozyskał sponsora tytularnego
Przed zawodami w Pile zaczęło padać, jednak nie przeszkodziło to w rozpoczęciu zawodów i odjechaniu ich w pełnym wymiarze piętnastu wyścigów. Od samego początku na torze czuli się lepiej zawodnicy gości i to oni już w pierwszej serii objęli ośmiopunktowe prowadzenie. W drugiej serii nadal Lokomotiv Daugavpils powiększał przewagę, jednak w siódmym biegu w końcu gospodarze odnieśli swoje pierwsze drużynowe zwycięstwo, ustanawiając wynik 16:26 po dwóch seriach.
W biegu ósmym oraz dziesiątym gospodarze zaczęli stosować rezerwy taktyczne. Pierwsza nie była udana, jednak druga w postaci Adriana Cyfera pozwoliła odpowiedzieć na 1:5 z biegu dziewiątego. Przed biegami nominowanymi show w wykonaniu gości 14:4 w trzech wyścigach. Po biegu dwunastym dzięki wygranej Daniiła Kołodinskiego drużyna Optibet Lokomotivu Daugavpils mogła już świętować zwycięstwo i dopisać trzy punkty do tabeli.
W biegach nominowanych kolejne 5:1 dla gości, a w ostatniej gonitwie pada wynik 3:3, po zwycięstwie niepokonanego dziś Jewgienija Kostygowa. Enea Polonia Piła komplikuje swoją sytuację w tabeli, natomiast goście przybliżają się do fazy play-off w 2. lidze, mając na swoim koncie dziewięć oczek.
OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS: 57
Nr | Nazwisko | I | II | III | IV | V | VIX | XV | Razem |
1 | Jewgienij Kostygow | 2+1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 14+1 | ||
2 | Daniił Kołodinski | 0 | 1 | 2+1 | 3 | 6+1 | |||
3 | Steve Worrall | 3 | 3 | 1+1 | 3 | 0 | 10+1 | ||
4 | Kjastas Puodżuks | 3 | 1 | 2 | 2+1 | 2+1 | 10+2 | ||
5 | Nick Morris | 3 | 2 | 1 | 2+1 | 3 | 11+1 | ||
6 | Gustav Grahn | 3 | 2+1 | 0 | 5+1 | ||||
7 | Ricards Ansviesulis | 0 | – | 1 | 1 | ||||
8 | Ernest Matjuszonok | 0 | 0 |
ENEA POLONIA PIŁA: 33
Nr | Nazwisko | I | II | III | IV | V | VIX | XV | Razem |
9 | Artur Mroczka | 1 | 1 | d | 1 | 1 | 4 | ||
10 | Peter Ljung | 1 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6 | ||
11 | Oleg Michaiłow | 0 | – | 2 | 2 | ||||
12 | Daniel Henderson | 2 | 2 | 2+1 | 0 | 2 | 8+1 | ||
13 | Adrian Cyfer | 1+1 | 2 | 3 | 3 | d | 1+1 | 10+2 | |
14 | Kacper Warduliński | 1+1 | 0 | – | 1+1 | ||||
15 | Dan Gilkes | 2 | 0 | 0 | w | 2 | |||
16 | Bartosz Głogowski |
MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV
- Unia Leszno dokonała niemożliwego! Trener skomentował spektakularny powrót [Wideo]
- Żużel. Gwiazdy przyjadą do Ostrowa! Ujawniono pierwsze nazwiska na liście
- DMPJ. Wilki Krosno najlepsze w Lublinie! Świetny występ Pawełczaka
- Tauron SEC w Pardubicach. Znamy listę startową ostatniej rundy
- Polonia Bydgoszcz nie wytrzymała ciśnienia „Nie da się ukryć, że zaczęło się robić nerwowo”